Facebook Google+ Twitter

Co napisał Nosowski do Tochmana? List otwarty do Adama Michnika

Kieruję do A. Michnika prośbę o wyrównanie szans w debacie o winie Kościoła poprzez ten sam dostęp do argumentacji przeciwników i zwolenników tezy łączącej abp. Hosera z ludobójstwem. Chcę wiedzieć, co red. Nosowski odpowiedział Tochmanowi.

 / Fot. niezależni.plAdam Michnik, Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej"


Szanowny panie Adamie. W pańskim medium trwa polemika między obrońcami rwandyjskiego Kościoła a jego oskarżycielami. Atakowany był abp Henryk Hoser i Jan Paweł II. - Milczeli w sprawie tragedii ludobójstwa na afrykańskiej ziemi – piszą dziennikarze Agory.

Jednym z nielicznych obrońców Kościoła - zważywszy na proporcje prezentowanych w pańskiej gazecie materiałów - jest Zbigniew Nosowski. Jego artykuł na łamach internetowego wydania GW ukazał się jednak w tak wąskiej wersji, że nie sposób wyciągnąć żadnych wniosków, które redaktor Więzi przedstawia.

Może mnie pan odesłać do wydania papierowego albo wykupu pakietu w "piano" – komercyjnym dodatku obsługującym pełne wydania. Rezultat polityki redakcyjnej jest jednakże taki, że dziesiątki tysięcy czytelników zainteresowanych wyjaśnieniem zdarzeń w Rwandzie, jak i poza nią, bo jak widać, "ludobójstwo" dotarło i do nas, pozostanie bez odpowiedzi.

Wierzę, że nie jest to polityka celowa, ale jakaś polityka to jest. Niech, więc to będzie polityka prospołeczna - bo Agora z definicji jest miejscem swobodniej wymiany poglądów a "piano" nakłada już restrykcje i redukuje powszechność dostępu do opinii i argumentacji. Przynajmniej w przypadku tak ważkich dyskusji, w których jedna strona przedstawiła swoje poglądy nad wyraz reprezentatywnie istnieje potrzeba udostępnienia kontrargumentacji.

Uwzględniając pańską wrażliwość na jawne i ukryte totalitaryzmy, proszę w imieniu zainteresowanych tematem Rwandy i odpowiedzialności abp. Hosera o danie dostępu do tekstu redaktora Zbigniewa Nosowskiego "Czy papież milczał? Wojciechowi Tochmanowi do sztambucha" bez nakładania jakichkolwiek ograniczeń.

Maria Czerw, W24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podpisuję się, bo jestem stąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 10:27

Mario, podpisujesz się jako "W24". Czy Wiadomości24 życzą sobie tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.