Facebook Google+ Twitter

Co nas czeka w 41. Lecie z Radiem

W zeszłym roku Lato z Radiem obchodziło swoje czterdziestolecie. W tym pojawia się ponownie na antenie radiowej Jedynki. Przez ponad dwa miesiące słuchaczom towarzyszyć będzie polka "Dziadek", tylko nieco starsza od audycji.

Od lewej: Roman Czejarek, Ryś Ryszard oraz Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki. / Fot. Magdalena SędkiewiczTegoroczną maskotką Lata z Radiem jest ryś Ryszard, który ma za zadanie pomóc w zwiększeniu populacji rysia w Polsce. Roman Czejarek podkreślił, iż pod przykrywką zabawy Jedynka chce przekazać istotne treści. W tegorocznej edycji będą to m.in. segregacja odpadków, promowanie polskiej żywności oraz kwestia reprodukcji rysi w Polsce.

Henryk Cichecki, członek zarządu Polskiego Radia przypomniał początki audycji, podkreślił również, iż chciałby, aby Lato z Radiem „odzyskało swoją rangę”. Pomóc w tym ma też imponująca trasa koncertowa, której echa będzie można słyszeć również na antenie. Zdradził też, że trasa koncertowa została w stu procentach sfinansowana ze środków zewnętrznych, to znaczy bez wsparcia pieniędzy uzyskiwanych z abonamentu.

Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej Jedynki, wspomniał wypowiedź Ani Rusowicz, której Lato z Radiem kojarzy się z podróżami i z… płytami z przebojami tej audycji. Zaprezentował również obecnym na konferencji egzemplarz pierwszej wakacyjnej płyty.

Ania Rusowicz, której występ uświetnił inaugurację, powiedziała, iż ostatnio chodzi za nią piosenka „Iść w stronę słońca”. „Już teraz wiem jakiego słońca”, dodała.

Wśród gwiazd, które pojawią się na koncertach będą m.in.: Blue Cafè, De Mono, Enej, Maryla Rodowicz, Jacek Stachursky, Wanda i Banda, Wilki. Od 23 czerwca do 26 sierpnia odbędzie się 20 koncertów, po dwa w każdy weekend wakacji.

W tej edycji Lata z Radiem audycje prowadzić będą Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Karolina Rożej, Wiesław Molak i Bogdan Sawicki. Wśród prowadzących zabraknie Marty Kielczyk i Zygmunta Chajzera. Zmieniły się również godziny nadawania. Od poniedziałku do soboty audycji będzie można posłuchać od 9 do 13, w niedzielę zaś od 10 do 13.

Na słuchaczy będą czekać karuzela z nagrodami, konkurs skojarzenia czy Magazyn turystyczny. Novum będą m.in. Historia jednego przeboju, Mój sportowy sekret, Tydzień z gwiazdą. W tych cyklach będzie można usłyszeć ciekawostki dotyczące kolejno: przebojów muzycznych, sportowców oraz gwiazd, które w tym roku wezmą udział w trasie koncertowej Lata z Radiem.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.