Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4591 miejsce

Co nas łączy z resztą świata? – podpowiedź znajduje się w genach

„Kto ty jesteś?...” recytujemy już od najmłodszych lat przedszkolnych - pochodzenie to źródło wiedzy o sobie samym, a większość z nas jest przekonana, że doskonale zna swoje korzenie.

 / Fot. momondoRodzinna pamięć nie sięga zazwyczaj dalej niż do pradziadków, a to na niej budujemy swoje przekonanie o pochodzeniu i przynależności do określonej grupy etnicznej oraz tradycje społeczno-kulturowe. A co jeśli żyjemy w błędzie? Sprawdzając charakterystyczne punkty
w naszym materiale genetycznym można stwierdzić, czy wśród naszych przodków znajdowali się przedstawiciele konkretnych grup etnicznych i jakie naprawdę jest nasze pochodzenie.

DNA pokazuje, że więcej nas łączy niż dzieli

Badanie DNA może raz na zawsze zmienić spojrzenie na świat. Globalna wyszukiwarka podróży momondo udowodniła to już rok temu badając kod genetyczny ochotników z całego świata.

“Przeprowadziliśmy badania wśród 7200 osób z 18 krajów, które pokazały że jesteśmy mniej tolerancyjni wobec innych kultur niż jeszcze 5 lat temu – wskazało to 48% respondentów. Wyniki badania wpłynęły na nasze priorytety: zwracamy uwagę na kwestie tolerancji i otwartości na innych, pokazując, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli. Chcemy rozpocząć angażującą debatę i przyczynić się do powstania globalnego ruchu na rzecz lepszego i bardziej otwartego świata” – opisuje Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo.

W pięciominutowym filmie, który stał się sensacją mediów społecznościowych, możemy zobaczyć osoby, które opowiadają o swoich rodzinach, historii i marzeniach. Kilka tygodni później zostają zaproszone do studia ponownie, a wraz z wynikami testów pojawiają się łzy i niedowierzanie oraz upadają uprzedzenia względem innych narodowości, bo okazuje się, że każdy ma złożoną historię.

Otwórz się na świat i sprawdź swoje DNA

Film podsumowujący zeszłoroczną kampanię The DNA Journey zanotował ponad 330 milionów wyświetleń, a ponad 175 000 ludzi z całego świata zdecydowało się wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania była podróż śladami własnego DNA. momondo zaprasza nas na nią po raz drugi z nadzieją, że kolejna odsłona projektu zainspiruje jeszcze więcej ludzi i skłoni ich do poszukiwania swoich korzeni.

Po raz pierwszy kampania obejmuje również Polskę – będziemy mieli szansę sprawdzić gdzie sięgają nasze korzenie i zobaczyć różnorodność etniczną Polaków. Chętni do zbadania swojego pochodzenia mogą przesyłać zgłoszenia przez stronę momondo.pl/letsopenourworld/dna do 3 maja 2017. Do wygrania jest 75 testów DNA, a każdy z badanych będzie miał szansę wygrać rzeczywistą podróż śladami swoich przodków o łącznej wartości 5000 euro.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: momondo.pl/letsopenourworld/dna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jaką wiarygodność mają dzisiaj takie akcje w skomercjalizowanym świecie?

Ktoś chce rozkręcić bardzo dochodowy interes. Trzeba tylko jeszcze gawiedź dobrze i w odpowiednią stronę urobić i wcisnąć jej do głów, że DNA prawdę jej powie... że tam jest wszystko zapisane... np. od kogo i skąd pochodzi, a więc czy ma szlachetną bądź plebejską krew; kiedy zachoruje na raka; czy spłodzi potomka inteligentnego inaczej; czy ma skłonności lewicowe bądź prawicowe czyli do jakiej partii powinien się zapisać; czy może być dobrym dawcą organów do przeszczepu, itp.

Kryminalistyka już dawno poszukiwała genów odpowiadających za skłonności np. do agresji, czy w ogóle czynienia konkretnego zła, itp.

Jednym słowem Horror! Ale i dobrodziejstwo - usłyszymy od tych, którzy chcą wprowadzić program do powszechnego obiegu.


Jakie są gwarancje, że nie jest to jakaś totalna manipulacja? Komu na tym zależy, poza ochotnikami? Kto będzie przetwarzał te dane, które oczywiście... będą "dobrze zabezpieczone", tak jak inne dane osobowe. Pytanie goni pytanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.