Facebook Google+ Twitter

"Co nas nie zabije". 27 sierpnia zadebiutuje czwarta część sagi "Millenium"

27 sierpnia w 27 krajach zadebiutuje czwarta część sagi „Millennium” Stiega Larssona pt. „Co nas nie zabije”. Jej autorem jest uznany szwedzki pisarz i dziennikarz David Lagercrantz, który stworzył kontynuacje tej bestsellerowej historii w duchu Larssona, ale jednocześnie nie próbuje go naśladować i nadaje swojej powieści indywidualny charakter.

 / Fot. materiały prasoweDavid Lagercrantz to świadomy wybór spadkobierców Stiega Larssona, ma na swoim koncie wiele literackich osiągnięć. Jest autorem głośnej biografii Zlatana Ibrahimovica „Ja, Ibra”, która została uznana w Szwecji za jeden z największych sukcesów literackich ostatnich lat. Książka była nominowana do Augustpriset i William Hill Sports Book of the Year, a jej sprzedaż osiągnęła kilka milionów egzemplarzy na całym świecie. Udany był także jego debiut literacki w 1997 roku - książka o zdobyciu Mont Everestu przez szwedzkiego himalaistę Görana Kroppa. Wszystkie książki Lagercrantza opowiadają historie nieprzeciętnych osobowości, indywidualistów, chadzających własnymi drogami, mających jasno określone cele. Dotyczy to również jego ostatniej powieści „Grzech pierworodny w Wilmslow” (2009) o brytyjskim szpiegu Alanie Turingu, który złamał szyfr Enigmy. Książka spotkała się z dużym uznaniem ze strony krytyków.

Lagercrantz jest również cenionym dziennikarzem śledczym. Zna mechanizmy działania policji i wywiadu szwedzkiego, co niewątpliwie jest cennym doświadczeniem w kontynuacji świata charakterystycznego dla wcześniejszych części trylogii „Millennium”. W „Co nas nie zabije” znajdą się bohaterowie stworzeni przez Larssona, ale także pojawią się nowe, intrygujące i kluczowe dla fabuły postaci. Będzie wśród nich między innymi ekspert do spraw zabezpieczeń z NSA
w Maryland, szwedzki profesor informatyki, który wrócił do Szwecji z Doliny Krzemowej, a także nieprzeciętnie inteligentna dziewczyna z wyższych sfer.

Najtrudniejsza była konstrukcja fabuły, Stieg Larsson był mistrzem w tworzeniu złożonych wielowątkowych opowieści i chciałem dotrzymać mu kroku. Z drugiej strony jednak to również było najprzyjemniejsze. Budowanie tej historii i patrzenie jak poszczególne elementy trafiają na swoje miejsca sprawiło mi mnóstwo frajdy – mówi David Lagercrantz.

Czytaj także: Ruszył drugi sezon serialu "Detektyw". Farell i Vaughn powtórzą sukces McConaughey'a i Harrelson'a?


Treść „Co nas nie zabije” owiana jest tajemnicą. Premiera planowana jest na 27 sierpnia i odbędzie się tego samego dnia w 25 krajach. W Polsce książkę wyda podobnie jak poprzednie części „Millennium” Wydawnictwo Czarna Owca.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.