Facebook Google+ Twitter

Co nowego na łódzkich ulicach?

Ubiegły rok dał się łodzianom mocno we znaki. Wciąż nowe remonty (nawet do kilkudziesięciu jednocześnie), brak informacji i błędne oznakowanie powodowały korki, które biły wszelkie rekordy długości i uciążliwości. Co czeka nas w tym roku?

Takich znaków na łódzkich ulicach jest coraz więcej. / Fot. Anna KorzonJuż teraz, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, prowadzonych jest kilkanaście remontów i modernizacji. Liczne punktowe zwężenia czekają na kierowców na ul. Dąbrowskiego (m.in. przy ul. Tatrzańskiej i ul. Lodowej) i ul. Pabianickiej (w tym na rondzie Lotników Lwowskich). Inne utrudnienia spotkamy na ulicach: Gajcego, Demokratycznej, Jaracza, Rzgowskiej i Inflanckiej.

Ruszyła też, wstrzymana jesienią, modernizacja wodociągu na ul. Maratońskiej (wiadukt nad ul. Bandurskiego). Drogowcy kontynuują odwierty od tygodnia. Kiedy skończą - nie wiadomo.

Newralgiczny "punkt ciężkości" przeniósł się w grudniu na ul. Narutowicza. Jeszcze przez kilka tygodni zamknięty będzie jej odcinek pomiędzy ul. Wschodnią, a ul. Zachodnią, jednocześnie bowiem prowadzona jest wymiana nawierzchni i modernizacja torowiska tramwajowego.

Co czeka nas w najbliższej przyszłości?
Powoli rusza remont wiaduktu na al. Jana Pawła II. Ruch samochodowy zostanie przeniesiony na jedną tylko jezdnię. Kolejno wymienione zostaną wzmocnienia i nawierzchnia, tak by wiadukt zyskał, wymaganą dla tras tranzytowych, klasę A.

Na jakiś czas odłożono przebudowę placu Dąbrowskiego. Docelowo mają tam powstać amfiteatr i fontanna, co spowoduje znaczne zmniejszenie ilości miejsc postojowych. Do czasu, gdy radni nie zanalizują sytuacji i nie zostanie wybudowany nowy parking (być może podziemny), modernizacja placu nie zostanie wznowiona.

Prócz tego Łódzka Spółka Infrastrukturalna na czas zimy wstrzymała blisko 90 modernizacji i remontów. Trudno powiedzieć co będzie się działo, gdy zostaną one wznowione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.