Facebook Google+ Twitter

Co nowego w "Marzycielskiej Poczcie"?

Od kilku dni działa "Marzycielska Poczta", czyli portal poprzez który można pisać papierowe listy do chorych dzieci. Co nowego w akcji?

"Marzycielska Poczta" wkroczyła do szkół

Logo / Fot. Logo akcjiTwórcy portalu zachęcają młodych ludzi do wzięcia udziału w akcji pisania listów do chorych, niepełnosprawnych dzieci. Na stronie akcjipomysłodawcy umieścili krótki instruktarz dla uczniów oraz nauczycieli informujący, w jaki sposób całe klasy mogą przyłączyć się do pomysłu i pisać listy.

Jeżeli jesteś uczniem, poproś nauczyciela o przeprowadzenie zajęć pisania kartek do dzieci - z pewnością wielu wychowawców doceni taką inicjatywę, a jeśli jeżeli jesteś nauczycielem, zaproponuj uczniom wspólne pisanie kartek;

Aby wiedzieć, co napisać, potrzebne są także opisy dzieci. Na stronie każdego dziecka, na samej górze strony, widnieje opcja "wydrukuj stronę" – dzięki niej możesz wydrukować profil dziecka na drukarce i przekazać go uczniom.

Gotowe, wypełnione kartki może zebrać nauczyciel, a następnie (aby było taniej) wysłać je razem do poszczególnych dzieci.

Wiele dzieci zgłoszonych do akcji otrzymało już ogrom kartek, a z wpisów samych rodziców i przyjaciół rodzin dzieci można wywnioskować, że otrzymane kartki i listy poprawiają samopoczucie dzieci i dają im wiele radości, będąc przyczynkiem do dalszej walki o zdrowie i życie.

"Dziękuję bardzo Państwu za tę wspaniałą akcje. Natanek bardzo ładnie wyszedł na zdjęciu, uśmiechnięty, zadowolony z kartkami. ;-) Dziękuję za jego i innych dzieci uśmiech. I proszę o więcej dzieci, bo jest ich nie wiele…" - pisze jedna z internautek w poście.

Pod profilem Natanela na stronie jego mama wpisała: "Dziś zasypała nas lawina kartek i listów z prześlicznymi rysunkami. Natan siedzi w łóżku (jest chory)i czyta te kartki.. a teraz koloruje Czesia... - I dodaje - Dzisiaj Natan miał dużo do czytania i oglądania... Nasz listonosz z ogromnym uśmiechem nosi mu jego korespondencję..Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Więcej o idei akcji i pomyśle można przeczytać w moim artykule.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.