Facebook Google+ Twitter

Co Obama robi pierwszego dnia urzędowania?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 19:55

Pierwszy dzień swojej prezydentury Barack Obama rozpoczął od zapoznania się listem od Georga Busha i udziału w uroczystej mszy. W najbliższych godzinach spotka się z doradcami ekonomicznymi oraz doradcami do spraw bezpieczeństwa.

O 8:35 rano Barack Obama, po raz pierwszy jako prezydent USA, wszedł do Gabinetu Owalnego. Spędził tam w samotności 10 minut. W tym czasie przeczytał notatkę, którą George Bush pozostawił w kopercie zatytułowanej "Od 43 do 44".

Później, Barack Obama z małżonką, wiceprezydent Joe Biden, Hillary Clinton i były prezydent Bill Clinton zasiedli w pierwszej ławie Katedry Narodowej podczas ekumenicznej mszy świętej. Celebrowali ją przedstawiciele wszystkich głównych religii: protestantyzmu, katolicyzmu, judaizmu i islamu. Po raz pierwszy w państwowej ceremonii wzięła udział kobieta pastor Sharon Witkins.

Podczas popołudniowego posiedzenia zespołu ekonomicznego nowego prezydenta dyskutowana będzie sprawa 800-miliardowego pakietu stymulacyjnego, który ma uchronić amerykańską gospodarkę przed recesją.

Wraz z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego, przedstawicielami Pentagonu i dowódcami amerykańskich sił zbrojnych nowy p[rezydent będzie omawiał sprawę wycofania wojsk amerykańskich z Iraku.

Barackowi i Michelle Obamom złoży dziś wizytę dwustu Amerykanów, którzy jako pierwsi zarejestrowali się na stronie internetowej sztabu Obamy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.