Facebook Google+ Twitter

Co oburza telewidzów? Zobacz na co skarżą się do KRRiT

8,5 tys. osób poskarżyło się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na programy emitowane przez nadawców telewizyjnych. Najwięcej zarzutów dotyczy programów Polsatu.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Mirai_LCD_TV.JPG&filetimestamp=20090323123018Najliczniejsza grupa z 1,5 tys. skarg, jakie wpłynęly w ubiegłym roku porusza sprawy związane z reklamami; drugie miejsce zajmują skargi na program telewizyjny i radiowy. Są to sprzeciwy dotyczące zarówno konkretnych audycji emitowanych przez poszczególnych nadawców, jak i ogólne uwagi na temat programu, poziomu artystycznego czy układu ramowego - informuje Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Co konkretnie zarzuca się nadawcom?

Telewizja Polska dopuściła się emisji scen erotycznych, w których seks przedstawiony został wulgarnie, mechanicznie i w całkowitym oderwaniu od uczuć (drugi odcinek serialu "Biedni milionerzy" oraz film "To właśnie miłość"). Oprócz tego wyemitowane filmy takie jak "Mortal Kombat" i "Dwa światy" prezentowały zbyt dużo przemocy i brutalnych scen.

Polsat wyróżnia się pod względem liczby zarzutów. Zwiastun filmu "Showgirls", który zawierał treści z kategorii "dla dorosłych" pojawił się w trakcie emisji kina familijnego. "Moment prawdy" to teleturniej, który według wielu widzów, utrwala pozytywne spojrzenie na wypaczone zachowania, naruszające godność ludzką i podstawowe zasady współżycia społecznego. Program stosuje bowiem regułę, iż za ujawnienie najpikantniejszych szczegółów życia prywatnego uczestnik zostaje nagrodzony finansowo. Odkrywanie intymnej sfery życia to cecha charakterystyczna także innego programu Polsatu o tytule "Gra wstępna". Jest to randkowy turniej, w którym jedna osoba wybiera partnera spośród trzech kandydatów. Mimo pikantnego scenariusza, nadawca stosuje oznakowanie "od 7 lat".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O czym to świadczy?.. Ażeby bez zastrzeżeń móc odebrać jakiś temat o treściach erotycznych lub sex - trzeba być do tego przygotowanym; ))
Konserwatywne środowiska pro katolicko- rodzinne mają moc zastrzeżeń, nie umieją odbierać przyjemności z tematyki religijnej, bo książulo w niedzielę jeżeli... to trąbił przeciw! A więc sypią się skargi i zażalenia.

Też chciałbym się do KRRiT poskarżyć na audycje TV Polonia o treści religijnej dla Maluczkich, zupełnie nie potrafięcych sobie z tym - z racji wieku - poradzić!! Ale kogo to w Polsce obchodzi??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a to, że ambitne i najciekawsze filmy emitowane są w nocy z niedzieli na poniedziałek, a w czasie weekendu 'lecą" tylko sensacyjne i głupie komedie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A durne seriale coś nic o nich nie ma ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.