Facebook Google+ Twitter

Co otrzyma Motorola od Google? Co dalej z licencjobiorcami Androida?

Prezes Nokii włożył kij w mrowisko swoją wypowiedzią o przejęciu Motoroli przez Google. Steve Elop daje do zrozumienia, że producenci smartfonów z Androidem powinni zacząć się bać o swój interes.

 / Fot. Materiały prasowe"Jeślibym był producentem urządzeń z Androidem, zadzwoniłbym do kogoś z zarządu Google'a, mówiąc: "widzę tu duże zagrożenie" - powiedział Elop. Szef Nokii oczywiście podsyca niepokój z premedytacją, niemniej trudno nie zadawać sobie pytania o potencjalne faworyzowanie Motoroli przez Google. Te obawy podziela również Charlie Wolf z Needham & Co.

Do tej pory sytuacja była klarowna. 39 producentów otrzymywało od Google produkt, który był siłą pociągową sprzedaży ich urządzeń. W sytuacji, gdy jeden z nich będzie nie tylko licencjobiorcą, ale częścią całej machiny, nie jest wcale pewne, że pozostali będą otrzymywać to samo. Czym bowiem Motorola miałaby walczyć na rynku smartfonów i tabletów? Musi się przecież wyróżniać, a posiadanie "ustosunkowanego" ojca w postaci Google jest zbyt dużą pokusą, by z niej nie skorzystać.

Google zapewnia, że Android będzie otwarty, a Motorola jako osobna firma pozostanie licencjobiorcą systemu. Pytanie tylko na jakich warunkach i co zaproponuje jej koncern z Mountain View? To nie tylko kwestia pokusy, ale rachunku ekonomicznego. Wystarczy bowiem uprzywilejować producenta, by dać mu atut w sprzedaży, którego nie będą posiadali pozostali.

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.