Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33175 miejsce

Co oznacza dla Warszawy zjazd miliona gejów?

Jacek Adler, redaktor GayLife.pl przekonuje że rozwój turystyki gejowskiej, do którego przyczyni się parada gejów, lesbijek i osób transpłciowych w 2010 roku, opłaci się stolicy. A co na to warszawiacy?

Marsz Równości w Poznaniu. / Fot. Piotr Jasiczek/Gazeta PoznańskaJacek Adler, redaktor GayLife.pl, opowiada, że imprezy takie jak EuroPride zmienią nieprzychylne gejom postawy docierając do Polaków poprzez...portfel. – Homofobia topnieje w ciągu sekund pod wpływem kasy
– stwierdził. Jako przykład podał sytuację, kiedy to pewnego razu autobus wynajęty przez GayLife.pl, wiozący imprezowiczów, zatrzymał się na postój w małej miejscowości. Początkowo mieszkańcy traktowali uczestników wycieczki nieufnie i z dystansem, ale gdy odkryli, że ci mają pieniądze i chcą je wydawać, to ich podejście w mgnieniu oka zmieniło się. – Kiedy już odjeżdżaliśmy, to przyszedł do nas właściciel okolicznego zajazdu i dał mi swoją wizytówkę prosząc o to, by napisać, że jego zajazd jest przyjazny gejom – wspominał mój rozmówca.

Geje mają pieniądze i chcą je wydawać

– Geje nie mają dzieci, tak więc nie mają wydatków i zobowiązań z tym związanych, są mobilni - opowiadał Adler. Dzięki temu geje mają pieniądze i możliwości, by się bawić i korzystają z nich. Rozwój turystyki gejowskiej da im możliwość wydawania pieniędzy u nas, a to, wbrew pozorom, duża grupa potencjalnych klientów.

– Impreza będzie dużym bodźcem dla rozwoju turystyki w Warszawie – opowiadał Adler. Na razie turystyka gejowska w Polsce nie jest zbyt dobrze rozwinięta, funkcjonuje "w podziemiu". Jest tak częściowo dlatego, że jesteśmy postrzegani jako niebezpieczny i nietolerancyjny kraj. – Można to zmienić i byłoby to korzystne dla obu stron – jak zaznaczył Adler.

Zobacz i zaakceptuj?

– To musiało się w końcu zdarzyć – stwierdził redaktor GayLife.pl. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a jednym z jej filarów jest tolerancja, więc tego typu parada musiała do nas zawitać. Impreza na taką skalę sprawi, że "zmieni się zasadniczo nastawienie do gejów", zaznaczył Adler.

A co o zapowiadanej paradzie sądzą warszawiacy?

Więcej o EuroPride 2010 przeczytasz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (102):

Sortuj komentarze:

A tak na marginesie. Analizując wasze wypowiedzi zastanawiam się co chcecie osiągnąć? Do konsensusu nie dojdziecie bo filozofia człowieka polega na tym, że każdy z nas ma inne zdanie na dany temat. No i dobrze bo inaczej byśmy się pozabijali :) Jestem przekonany że nie ważne kto jakiej jest orientacji seksualnej czy tez religijnej, ważne jest to co dany człowiek w sobie ma . Jego wnętrze. Pamiętajmy również o tym że każdego z nas chroni Konstytucja RP i każdemu należy okazywać szacunek i poszanować godność człowieka. Więc myślę, że powinniśmy zacieśniać między nami stosunki a nie je rozdzielać. gorąco wszystkich pozdrawiam :) :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) He he he ... co oznacza dla Warszawy ten zjazd? Otóż, będzie mogła gościć wielu świetnych młodych ludzi ... Ja bynajmniej mam zamiar tez pojechać i zobaczyć co się będzie działo. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli każdy z tego miliona zostawi 10 złotych, to oznacza mnóstwo piniondzorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2007 01:57

pik, pik, pik - dyskusja ocenzurowana, z jednej strony.

Co do cenzury w W24, to jest prawdziwy skandal!!! Nawet nie wiadomo kto to robi, zbyt dużo osób o wątpliwej reputacji ma prawo do kasowania niepodobających się im opinii, redagowania tekstów i zostawiania takich bzdur jak teksty Patryka777.

Skończmy z cenzurą!!! Gdybym miał takie uprawnienia - nigdy bym z nich nie korzystał (tak jak mój syn) i w zamian wchodziłbym w dyskusję - przecz z uprawnieniami cenzorskimi, precz z pokusami dla małych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

he..?
a może jak tak duzo homoseksualistów i innych orientacji się zjedzie do Warszawy to jakas zadyma będzie ? Młodzierz Wesz -polska pewnie przyjdzie he...no fajnie będzie jak tyle osób się zjedzie...sami powiedzcie ludzie:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz, jak mniem się zdarzyło ulec temperamentowi, to po ochłonięciu przeprosiłem adwersarza wobec którego zachowałem się niestosownie.

Takie są zasady ludzkiego współżycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2007 14:14

Patryku, mój "nie powiem jaki poziom intelektualny" polega niekiedy na wartościowaniu i ocenianiu wypowiedzi. Nie przejmuj się tym i pozostań przy swoich [- - - -] opiniach.

Marcinie, buziaczki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, Beata!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymku, jak umieścić artykuł Jak obszerny może być?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.