Facebook Google+ Twitter

Co oznacza dla Warszawy zjazd miliona gejów?

Jacek Adler, redaktor GayLife.pl przekonuje że rozwój turystyki gejowskiej, do którego przyczyni się parada gejów, lesbijek i osób transpłciowych w 2010 roku, opłaci się stolicy. A co na to warszawiacy?

Marsz Równości w Poznaniu. / Fot. Piotr Jasiczek/Gazeta PoznańskaJacek Adler, redaktor GayLife.pl, opowiada, że imprezy takie jak EuroPride zmienią nieprzychylne gejom postawy docierając do Polaków poprzez...portfel. – Homofobia topnieje w ciągu sekund pod wpływem kasy
– stwierdził. Jako przykład podał sytuację, kiedy to pewnego razu autobus wynajęty przez GayLife.pl, wiozący imprezowiczów, zatrzymał się na postój w małej miejscowości. Początkowo mieszkańcy traktowali uczestników wycieczki nieufnie i z dystansem, ale gdy odkryli, że ci mają pieniądze i chcą je wydawać, to ich podejście w mgnieniu oka zmieniło się. – Kiedy już odjeżdżaliśmy, to przyszedł do nas właściciel okolicznego zajazdu i dał mi swoją wizytówkę prosząc o to, by napisać, że jego zajazd jest przyjazny gejom – wspominał mój rozmówca.

Geje mają pieniądze i chcą je wydawać

– Geje nie mają dzieci, tak więc nie mają wydatków i zobowiązań z tym związanych, są mobilni - opowiadał Adler. Dzięki temu geje mają pieniądze i możliwości, by się bawić i korzystają z nich. Rozwój turystyki gejowskiej da im możliwość wydawania pieniędzy u nas, a to, wbrew pozorom, duża grupa potencjalnych klientów.

– Impreza będzie dużym bodźcem dla rozwoju turystyki w Warszawie – opowiadał Adler. Na razie turystyka gejowska w Polsce nie jest zbyt dobrze rozwinięta, funkcjonuje "w podziemiu". Jest tak częściowo dlatego, że jesteśmy postrzegani jako niebezpieczny i nietolerancyjny kraj. – Można to zmienić i byłoby to korzystne dla obu stron – jak zaznaczył Adler.

Zobacz i zaakceptuj?

– To musiało się w końcu zdarzyć – stwierdził redaktor GayLife.pl. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a jednym z jej filarów jest tolerancja, więc tego typu parada musiała do nas zawitać. Impreza na taką skalę sprawi, że "zmieni się zasadniczo nastawienie do gejów", zaznaczył Adler.

A co o zapowiadanej paradzie sądzą warszawiacy?

Więcej o EuroPride 2010 przeczytasz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (102):

Sortuj komentarze:

A tak na marginesie. Analizując wasze wypowiedzi zastanawiam się co chcecie osiągnąć? Do konsensusu nie dojdziecie bo filozofia człowieka polega na tym, że każdy z nas ma inne zdanie na dany temat. No i dobrze bo inaczej byśmy się pozabijali :) Jestem przekonany że nie ważne kto jakiej jest orientacji seksualnej czy tez religijnej, ważne jest to co dany człowiek w sobie ma . Jego wnętrze. Pamiętajmy również o tym że każdego z nas chroni Konstytucja RP i każdemu należy okazywać szacunek i poszanować godność człowieka. Więc myślę, że powinniśmy zacieśniać między nami stosunki a nie je rozdzielać. gorąco wszystkich pozdrawiam :) :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) He he he ... co oznacza dla Warszawy ten zjazd? Otóż, będzie mogła gościć wielu świetnych młodych ludzi ... Ja bynajmniej mam zamiar tez pojechać i zobaczyć co się będzie działo. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli każdy z tego miliona zostawi 10 złotych, to oznacza mnóstwo piniondzorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2007 01:57

pik, pik, pik - dyskusja ocenzurowana, z jednej strony.

Co do cenzury w W24, to jest prawdziwy skandal!!! Nawet nie wiadomo kto to robi, zbyt dużo osób o wątpliwej reputacji ma prawo do kasowania niepodobających się im opinii, redagowania tekstów i zostawiania takich bzdur jak teksty Patryka777.

Skończmy z cenzurą!!! Gdybym miał takie uprawnienia - nigdy bym z nich nie korzystał (tak jak mój syn) i w zamian wchodziłbym w dyskusję - przecz z uprawnieniami cenzorskimi, precz z pokusami dla małych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

he..?
a może jak tak duzo homoseksualistów i innych orientacji się zjedzie do Warszawy to jakas zadyma będzie ? Młodzierz Wesz -polska pewnie przyjdzie he...no fajnie będzie jak tyle osób się zjedzie...sami powiedzcie ludzie:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz, jak mniem się zdarzyło ulec temperamentowi, to po ochłonięciu przeprosiłem adwersarza wobec którego zachowałem się niestosownie.

Takie są zasady ludzkiego współżycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2007 14:14

Patryku, mój "nie powiem jaki poziom intelektualny" polega niekiedy na wartościowaniu i ocenianiu wypowiedzi. Nie przejmuj się tym i pozostań przy swoich [- - - -] opiniach.

Marcinie, buziaczki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, Beata!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymku, jak umieścić artykuł Jak obszerny może być?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.