Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5825 miejsce

Co oznacza zamknięta postawa ciała?

Postawa ciała to sposób, w jaki odruchowo utrzymujemy ciało w pozycji stojącej. Ustawienie ciała w relacji do innej osoby dostarczyć może wielu istotnych informacji z zakresu komunikacji niewerbalnej.

Analizując postawę ciała, należy zwrócić uwagę na trzy aspekty:

•napięcie ciała,
•stopień otwarcia postawy,
•kierunek i pochylenie ciała.

Postawa zamknięta, poprzez stworzenie bariery wobec rozmówcy, niesie za sobą negatywny komunikat. Podstawowy sposób tworzenia takiej bariery to założenie rąk i nóg. Może to być interpretowane jako potrzeba oddzielenia się od świata. Ludzie, u których obserwujemy postawę zamkniętą, odbierani są najczęściej jako osoby negatywnie nastawione do otoczenia, odizolowanie i niechętnie rozpoczynające nowe znajomości.

Nasze gesty mówią o naszych zamiarach - mowa ciała

Mocne zaciśnięcie rąk może świadczyć o występującym u danej osoby lęku. Jeżeli osoba dodatkowo zaciska pięści, wskazuje to na jej wrogie nastawienie.

Nie należy jednak mylić zamkniętej postawy ciała z tzw. wieżyczką, w której połączone są ze sobą palce lewej i prawej ręki, przy szeroko rozstawionych nadgarstkach, łokciach opartych na stole, krześle lub nogach. Postawa ta wiąże się z poczuciem pewności siebie i dominacją.

Roman Cieciuch (Zielona Linia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.