Facebook Google+ Twitter

Co politycy PO zataili przed komisją?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 08:57

Mirosław Drzewiecki i Zbigniew Chlebowski pomagali Sobiesiakowi w sprawie jego inwestycji w Zieleńcu - wynika z analizy materiałów CBA dla wrocławskiej prokuratury.

Materiały, do których dotarła "Rzeczpospolita", zawierają stenogramy z akcji biura o kryptonimie "Yeti" - z podsłuchów rozmów biznesmena z ówczesnym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim i szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim. Wynika z nich, ze to dzięki interwencji Mirosława Drzewieckiego biznesmen zdobył w ekspresowym tempie dokumenty umożliwiające budowę wyciągu w Zieleńcu Zaczął on działać w Wigilię 2008 roku, choć według procedur o pozwolenie na budowę, firma Winterpol, należąca do Sobiesiaka, mogła się ubiegać dopiero w marcu 2009 roku.

Gdy Sobiesiak rozpoczął prace i wyciął pół hektara lasu w obrębie chronionego krajobrazu, to Zbigniew Chlebowski przekonał leśników, by potraktowali biznesmena łagodnie. "Rzeczpospolita" pisze, że urzędnicy Lasów Państwowych, choć wiedzieli o nielegalnej wycince i samowoli budowlanej, nie powiadomili prokuratury. Zawarli z Sobiesiakiem "porozumienie o bezumownym korzystaniu z gruntów". Firma Winterpol zapłaciła karę za wycinkę.

Ze stenogramów CBA wynika, że na dzień przed wydaniem zgody na wylesienie (22 września 2008 roku) Sobiesiak skarżył się telefonicznie Drzewieckiemu na temat swoich kłopotów i prosił go o interwencję. Drzewiecki obiecał pomoc. 22 września asystent ministra sportu Marcin Rosół, z którym Sobiesiak rozmawiał o tej sprawie codziennie, poprosił biznesmena przez telefon o numer faksu, na który ma przesłać ministerialną decyzję - pisze "Rzeczpospolita".

Przed komisją hazardową Drzewiecki zeznał, że nie pomagał Sobiesiakowi w interesach. Chlebowski mówił, że nie utrzymywał z biznesmenem bliższych relacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cały ten cyrk zwany "komisją hazardową" nic nie wniesie w życie szarego obywatela - taka jest naga prawda. I Drzewiecki i Chlebowski nie są do końca "fer" ale też CBA nie jest do końca "obiektywna" - politykierstwo nic więcej. Policja walczy również z "korupcją" i ma zdecydowanie większe efekty niż CBA - może warto by było powrócić do źródeł i dać im więcej uprawnień i skończyć z "prowokacjami" politycznymi a zająć się tysiącem spraw loklanych gdzie korupca zatacza "gigantyczne" kręgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic nowego. Chyba nikt nie uważał, że Drzewiecki bądź Chlebowski mówili prawdę określając swoją znajomość z Sobiesiakiem jako "incydentalną".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gangsterzy w bialych rekawiczkach-czyli mafia na Wiejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po raz kolejny, wychodzi szydło z worka... W Platformie jest kilku polityków, reszta to głównie biznesmeni. A raczej jeszcze gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.