Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34348 miejsce

Co Polki kupują przez internet?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-27 10:39

Według majowych badań firmy Gemius, aż 88 procent internautek lubi robić zakupy w sieci. Najczęściej kupują książki i filmy w sklepach internetowych oraz odzież i biżuterię na aukcjach.

Gemius badania / Fot. screenSprzęt elektroniczny, meble, sprzęt AGD czy samochody, to tylko nieliczne grupy produktów dostępnych na polskim rynku E-Commerce. Kupujemy dużo, ale z głową. Obawy dotyczą wiarygodności portali i szybkiej realizacji zamówienia. W internetowych zakupach cenimy sobie możliwość zakupu o dowolnej porze, dostawę do domu, oszczędność czasu i niższe ceny towarów. Zniżki bywają różne i zależą od wielu czynników.
- Średnie zniżki na zakupy w Internecie mogą sięgać nawet 30 procent - mówi Cezary Łosko założyciel portalu Inntegro.pl - Szansą na uzyskanie dużych rabatów są serwisy zakupów grupowych. Umożliwiają one użytkownikom tworzenie grup zakupowych, dzięki czemu możliwy jest rabat u producentów, w myśl zasady „im więcej osób, tym większe zniżki”. Prawie połowa kupujących w taki sposób to kobiety.

Gemius badania / Fot. screen- Często robię zakupy przez Internet - mówi Justyna Pater z Wrocławia. - Jest to znaczna oszczędność czasu i nawet pieniędzy. Do tej pory korzystałam z kilku sklepów internetowych i aukcji. Czasem, żeby dostać jedną książkę musiałam przejść przez cały Wrocław. W Internecie zajmuje to około 30 minut.

Czy w związku z rozwojem Internetu Polki odejdą od tradycyjnych zakupów w sklepach? Pewnie nie do końca. Przecież przyjemność wyjścia z domu z przyjaciółką na kilka godzin buszowania na przecenach jest nieporównywalna z kilkoma minutami spędzonymi przed komputerem. Nawet jeśli w sieci jest taniej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kim jest Justyna Pater?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.