Facebook Google+ Twitter

Co posłowie będą czytać podczas sejmowych wakacji?

"Newsweek" przeprowadził wśród posłów sondę, w której zapytał polityków o plany czytelnicze na wakacje. Wzięło w niej udział 240 posłów. Wyniki są niezwykle interesujące.

 / Fot. Network.nt/CC A-S A3.0U/WikimediaW poselskim rankingu zwyciężyli: Henryk Sienkiewicz i ... Mariusz Szczygieł. Na "Trylogię" najczęściej wskazywali posłowie PiS. Posłowie Platformy najczęściej wybierali Normana Daviesa i dwie książki Mariusza Szczygła: „Gottland” i „Zrób sobie raj”.

Tygodnik Newsweek poprosił o komentarz literaturoznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Andrzeja Zieniewicza, a ten stwierdził nieco ironicznie: "Sienkiewicz pojawił się w zestawieniu pewnie dlatego, że parlamentarzyści przypomnieli sobie jedynego autora, z jakim w życiu się zetknęli". Zaraz jednak dodał: "Sienkiewicz jest prawicowy, katolicki i mocarstwowy, zatem bardzo pasuje do wizerunku PiS, podobnie jak europejskość Daviesa pasuje do wizerunku PO".

Posłowie wskazywali też bardziej ambitne pozycje, jak biografie Margaret Thatcher, Winstona Churchilla czy Ronalda Reagana. Niektórzy będą czytać książki swoich sejmowych kolegów, np. Ryszard Kalisz (SLD) chce przeczytać „Pop-politykę” byłego posła PO Janusza Palikota, a minister Elżbieta Radziszewska (PO) „Piątą stronę świata” Kazimierza Kutza.

Najbardziej jednak zaskoczył wszystkich poseł PO Zbigniew Pacelt, który zamierza przeczytać własną, niewydaną jeszcze biografię „Moje olimpiady. Szczęśliwa trzynastka”.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.