Facebook Google+ Twitter

Co Poznań zaoferuje reemigrantom?

Ponad 200 osób, mnóstwo pytań i ożywionych dyskusji. Tak wyglądało sobotnie spotkanie Polonii organizowane w Londynie w ramach cyklu „12 miast - wracać, ale dokąd?”. Tym razem swoją ofertę emigrantom przedstawił Poznań.

Projekt 12 miast to cykl 12 comiesięcznych, otwartych spotkań brytyjskiej Polonii z przedstawicielami władz i przedsiębiorców 12 polskich miast. Akcja, organizowana przez Stowarzyszenie Młodej Polonii w Wielkiej Brytanii - Poland Street, ma charakter informacyjny i jest skierowana do wszystkich Polaków, którzy rozważają powrót do kraju.

O co najczęściej pytali emigranci? O sytuację gospodarczą w Wielkopolsce i możliwości samo zatrudnienia. To właśnie możliwość rozpoczęcia własnego biznesu była dla wielu osób najciekawszą opcją. Za pośrednictwem internetu na pytania zgromadzonych odpowiadali także przedsiębiorcy, którzy mają już za sobą powrót do kraju i ponowny start. Poznań przygotował bardzo precyzyjne informacje dla wszystkich zainteresowanych własnym biznesem w Wielkopolsce. Wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Poznania do Londynu wybrali się także reprezentanci dwóch firm rekrutacyjnej Grafton Recruitment i finansowej - Franklin Templeton Investments. Pierwsza przedstawiła konkretne oferty obecne na wielkopolskim rynku pracy. Druga prezentowała możliwości inwestycyjne w regionie. Program konferencji uzupełnił występ zespołu „Affabre Concinui. "12 miast" - prezentacja Poznania / Fot. www.pega-photo.info

Forma dialogu wypracowana pomiędzy emigracją, a władzami lokalnymi to dobra prognoza dla obu stron. Miasto zyskuje możliwość pozyskania przedsiębiorczych i doświadczonych pracowników, emigranci poznają opcję powrotu, którą rozważa coraz większa liczba osób. Godny podkreślenia jest również fakt, że prezentacja Poznania była zaplanowana tak, żeby najmniej było powiedziane przez przedstawicieli urzędu miasta, a jak najwięcej przez osoby na co dzień prowadzące biznes w Wielkopolsce lub pracujące w poznańskich firmach. Sądząc po reakcjach sali oferta Poznania została ciepło przyjęta. Jeśli nawet emigranci nie podejmą po niej szybkiej decyzji o powrocie, to na pewno będą mieli dodatkowe argumenty w planowaniu swojej przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kibicuję Poznaniowi, bo to fajne miejsce na Ziemi. Jedno z najfajniejszych polskich miast.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kibicuję Poznaniowi, bo to fajne miejsce na Ziemi. Jedno z najfajniejszych polskich miast.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.