Facebook Google+ Twitter

Co proponuje Polsat i Polsat News w dniu beatyfikacji Jana Pawła II?

Uroczystość wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja br., będzie transmitowana na całym świecie. Z tej okazji stacje telewizyjne przygotowały dla widzów specjalne programy poświęcone polskiemu papieżowi.

 / Fot. Eric Draper,domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:John_Paul_II_Medal_of_Freedom_2004.jpg&filetimestamp=20050421222406Podczas majowych uroczystości beatyfikacyjnych telewizja Polsat będzie emitowała specjalny program, który skupi się przede wszystkim na osobie Jana Pawła II. Uroczystości wyniesienia na ołtarze papieża Polaka będą relacjonować z Rzymu specjalni wysłannicy "Wydarzeń" i Polsat News. Stacje przygotowały także specjalne filmy dokumentalne i materiały reporterskie.

30 kwietnia:
POLSAT:
- Godz. 19.30 - reportaż z cyklu Fakt dla Polsatu pt.: „Uzdrowił mnie Jan Paweł II”, o dwóch przypadkach uzdrowień z Polski, które miały być materiałem do beatyfikacji Jana Pawła II.

POLSAT NEWS:
- Godz. 22.15 - film dokumentalny Małgorzaty Ziętkiewicz pt. "Dlaczego Santo?".

1 maja
POLSAT:
- Godz. 18.50 - główne wydanie "Wydarzeń" poprowadzi z Via della Conciliazione Magda Sakowska.
- Godz. 19.40 - koncert "Ojcu Świętemu śpiewajmy razem" z Wadowic z okazji uroczystości beatyfikacyjnych. Wezmą w nim udział artyści, którzy występowali przed papieżem. Będą to: Krzysztof Krawczyk, Golec uOrkiestra, Chór z Wadowic wraz z Martą Bizoń, Mietek Szcześniak oraz Alicja Węgorzewska. Osobą prowadzącą będzie Agata Młynarska.

POLSAT NEWS:
- Od godz. 6.00, aż do rozpoczęcia uroczystości beatyfikacyjnych na placu Świętego Piotra w Rzymie, nadane zostanie specjalne wydanie programu „Nowy dzień” z Wadowic, które poprowadzi Marek Kacprzak.
- Godz. 19.30 - film dokumentalny Małgorzaty Ziętkiewicz pt. "Aosta".
- Godz. 20.00 - magazyn „To był dzień” poprowadzi Magda Sakowska.
- Godz. 22.15 - film dokumentalny przygotowany przez dziennikarkę „Wydarzeń” Małgorzatę Ziętkiewicz pt. "Dlaczego Santo?".

5 maja
POLSAT:
- Przeniesienie szczątków Jana Pawła II
do kaplicy świętego Sebastiana w bazylice świętego Piotra, relacjonować będzie Agnieszka Milczarz.

Najnowsze wydarzenia na żywo przez cały dzień będą relacjonować reporterzy krajowi Polsat News, obecni w Wadowicach, Krakowie, w sanktuarium w Łagiewnikach, w Warszawie oraz w Zakopanem. Zarówno w sobotę 30 kwietnia, jak i w niedzielę 1 maja na antenie Polsat News emitowane będą przez cały dzień specjalne materiały reporterskie o Janie Pawle II przygotowane przez zespół Polsat News i "Wydarzeń".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A która stacja będzie relacjonować dla odmiany pochodu pierwszomajowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.