Facebook Google+ Twitter

Co przykryła afera podsłuchowa?

Gdy media podniecały się aferą podsłuchową sąd w Piotrkowie Trybunalskim pozbawił należnego wynagrodzenia osoby pokrzywdzone w innej aferze. Kto tym steruje?

 / Fot. Patryk Matyjaszczyk / http://pl.wikipedia.org/wiki/Amber_Gold#mediaviewer/Plik:Konferencja_prasowa_17.10.2012_05.JPGW czasie gdy większość mediów zajmuje się „aferą taśmową” sąd w Piotrkowie Trybunalskim uniewinnił Marcina P. szefa Amber Gold od zarzutu łamania praw pracowniczych. Konkretnie dotyczy to niewypłacania pensji pracownikom - podało wMeritum.pl. Tym sposobem osoby zatrudnione w liniach lotniczych OLT Express mogą się pożegnać z marzeniami otrzymania zaległych wypłat.

Sąd uniewinnił Marcin P. i nie zobowiązał do wypłacenia zaległych pensji, co realnie odbija się na życie konkretnych zwykłych ludzi. Ale media w tym czasie wolały zajmować się aferą wirtualną dotyczącą wąskiej grupy ludzi na stanowiskach. Czyżby media przestały się interesować losem zwyczajnych ludzi? A może ktoś trzyma rękę na pulsie i odwraca uwagę opinii publicznej od spraw ważnych dla przeciętnego Kowalskiego?

Marcina P., aferzysty spod znaku Amber Gold czeka jeszcze jedna rozprawa w podobnej sprawie, tym razem w Gdańsku. Czy oszukani byli pracownicy Marcina P. też zostaną nabici w butelkę przez naszą sprawiedliwość?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Marku, jestem naiwny jak dziecko we mgle....
Tak, czasami wierzę, tzn, czasami chciałbym wierzyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Darku, czy Ty jeszcze wierzysz w jakieś posłannictwo mediów? Nie masz jeszcze dość przykładów, choćby tylko z naszego portalu, że wszelkie "posłannictwa" muszą przynosić wymierne zyski właścicielowi? Jeśli one będą, to media mogą być posłannikiem choćby samego diabła, w którego nawet nie wszyscy przecież wieżą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy przypadkiem pieniądze którymi opłacano faktury OLT nie pochodziły z AG?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale tu nie chodzi o AG tylko o pracowników OLT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież Nadzór Bankowy długo przed ''aferą'' przestrzegał przed Amber Gold potencjalnych klientów.
Gdyby władza reagowała wcześniej, byłaby '' hamulcowym rozwoju swobodnego decydowania o inwestowaniu'', bądź ''państwo miesza się w pomnażanie wielkich zysków inwestorów'' :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co z tego będą mieli pokrzywdzeni przez Marcina P.? Czy następcy Tuska i jego ministrów dadzą im zadośćuczynienie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, póki co nie spadła żadna głowa, ale ten rząd jest już skończony. Powoli kończą się też marzenia o ciepłych zagranicznych posadkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, czy cokolwiek z zaległych pensji dostaną byli pracownicy od Marcina P. z tego podniecenia mediów podsłuchami? Wg mnie nie. Oszust tysięcy ludzi i skarbu państwa zostaje uniewinniony, a nas karmią taśmami z których jak narazie nic nie wynika, nawet żadna głowa ministra nie poleciała, a tylko służby się ośmieszają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.06.2014 11:34

Marek Belka przyznał się swojemu druhowi Bartłomiejowi Sienkiewiczowi, że o Amber Gold, która nazwał "piramidą finansową", wiedział zanim wybuchła afera. Poinformował też Donalda Tuska, bo jego syn pracował w jednej ze spółek. Można domniemywać, że Belka wiedział o zbliżającym się upadku firmy, ale zamiast ostrzec Polaków (dać monit, zwołać konferencję, upublicznić sprawę) poinformował premiera, żeby nie doszło do skandalu (syn premiera powiązany z piramidą finansową? skandal).

Może jednak warto, aby media "podniecały się" taśmami, bo pojawiają się takie kwiatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.