Facebook Google+ Twitter

Co przyniesie likwidacja gimnazjów?

Od przyszłego roku szkolnego nie będzie już szkół gimnazjalnych. Pani Minister Anna Zalewska wprowadziła ustawę, która likwiduje gimnazja a przywraca szkołę powszechną, która będzie trwała osiem lat. Czy to zmiana na lepsze czy gorsze?

Niepewność to słowo, które najczęściej można usłyszeć z ust nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych, które od przyszłego roku szkolnego przestaną istnieć. Nowa ustawa, którą przygotowała Minister Anna Zalewska przywraca osiem klas w podstawówce. Czy ta zmiana była konieczna?

W Polsce gimnazja obowiązywały od września 1999 roku i były drugim poziomem kształcenia w naszym kraju. Nauka w gimnazjum trwała trzy lata i kończyła się egzaminem od którego wyników w dużej mierze zależał dalszy wybór szkoły. Z pewnością szkoły gimnazjalne mają swoich zwolenników i krytyków. Dla nauczycieli jednak likwidacja gimnazjów może oznaczać utratę pracy.

Mimo zapewnień rządzących, a także samej minister, że żaden nauczyciel nie straci pracy a wszystkie budynki w których były gimnazja zostaną przekształcone na inne szkoły nie uspokajają atmosfery wokół edukacji. Zmiana jest już przesądzona i pozostaje nam tylko czekać i zobaczyć jakie będą jej skutki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.