Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31741 miejsce

"Co ręce potrafią"

"Co ręce potrafią" to tytuł wystawy w barczewskiej galerii sztuki "Synagoga". Swoje prace prezentowali amatorzy, dla których twórczość plastyczna jest odskocznią od codzienności, jak i profesjonalni artyści, którzy na co dzień zajmują się sztukami pięknymi.

Stare miasto w Olsztynie (technika pastel) / Fot. Iwona Kuczyńska9 maja, w piątek o godzinie 17, w barczewskiej galerii sztuki „Synagoga” odbył się wernisaż wystawy artystów z regionu Barczewa i okolic „Co ręce potrafią”. Na wernisażu mogliśmy podziwiać malarstwo, rzeźbę, grafikę, haft, gobelin, tkaninę i rękodzieło artystyczne.

Swoje prace prezentowali amatorzy, dla których twórczość plastyczna jest odskocznią od codzienności, jak i profesjonalni artyści, którzy na co dzień zajmują się sztukami pięknymi. Wielu uczestników wystawy już po raz kolejny prezentowało swoje prace, a niektórzy brali udział w takiej imprezie pierwszy raz. Zaproszeni goście i wszyscy, którzy po prostu kochają sztukę nie tylko tą z wielkich sal wystawowych, ale też tą regionalną (amatorską) tłumnie przybyli do galerii „Synagoga”, by podziwiać rękodzieło, malarstwo, tkaninę i rzeźbę.

To niewiarygodne ile w ludziach kryje się talentów i jakie cudeńka potrafią stworzyć. Wernisaż pokazał, że w ludziach drzemie niesamowity artyzm i ogromna wyobraźnia twórcza. Niektórzy z nich dopiero niedawno odkryli w sobie zdolności plastyczne, a inni w zaganianej codzienności nie mieli czasu, by je rozwijać.
Wszyscy przybyli goście nie mogli wyjść z podziwu, zachwycając się pracami naszych regionalnych twórców. Wielu gości zakupiło dzieła, wielkim powodzeniem cieszyła się biżuteria ze srebra, drewna i z różnych kamieni półszlachetnych. Te stoiska były najbardziej oblegane, szczególnie przez panie.

Jak zwykle swoje tkaniny podwójne pokazała znana artystka, która przywróciła do życia zapomniane techniki tkackie, rekonstruując mazurskie dywany, kilimy Barbara Hulanicka. Pani Hulanicka tworzy też tkaninę podwójną zwaną także dwuosnowową, jest to tkanina dekoracyjna, znana na Mazurach, ale też na Podlasiu. Artystka jest cenionym twórcą nie tylko w Polsce, ale i na świecie i zawsze uświetnia swoimi tkaninami takie imprezy jak ta w Barczewie ( rokis.suwalki.pl).

Mogliśmy też podziwiać bardzo piękne prace najlepszej uczennicy pani Barbary Hulanickiej - pani Janiny Szneider. Jej prace cechują się zadziwiającym wręcz artyzmem i precyzyjnym tkactwem, każda z niteczek jest tak dobrana, by tworzyć niespotykaną wręcz całość, obraz namalowany kolorową nitką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2009 10:05

+ Podpisuję się pod panem Bogusławem. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa relacja z lokalnej wystawy sztuki różnorodnej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.