Facebook Google+ Twitter

Co robi Barack Obama przed zaprzysiężeniem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-18 07:50

Na trzy dni przed zaprzysiężeniem na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, Barack Obama odbył symboliczną podróż pociągiem z Filadelfii do Waszyngtonu. Po drodze wziął udział w dwóch wiecach z udziałem dziesiątek tysięcy Amerykanów.

Podróż do Waszyngtonu Barack Obama rozpoczął w Filadelfii. Towarzyszyła mu obchodząca 45 urodziny żona Michaele oraz córki. Na stacji w Willmington w Delaware do Obamy dołączył wiceprezydent-elekt Joe Biden. - To więcej niż inauguracyjny przejazd. To nowy początek. W najtrudniejszych chwilach zawsze wybieraliśmy właściwego przywódcę. Dlatego nasz naród zwrócił się do Baracka Obamy - mówił Biden. Obaj politycy jechali do stolicy w zabytkowym wagonie.

Wzdłuż trasy przejazdu stały tłumy Amerykanów. Na kolejnym przystanku w Baltimore na prezydenta-elekta czekało w kilkunastostopniowym mrozie 40 tysięcy osób. - To wasze głosy będę słyszał każdego dni w Białym Domu. O waszych historiach będę myślał wprowadzając zmiany jakich chcecie abym dokonał - zapewniał Obama.

Wieczorem prezydent-elekt dotarł do Waszyngtonu. Dziś weźmie udział w specjalnym koncercie z udziałem, między innymi Bruce'a Springsteena, Bono i Beyonce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.