Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2727 miejsce

Co robić z mokra posadzką w nowym domu?

Każdy nowy budynek, czy też dom jest ocieplany. Ba teraz, zespoły remontowe i budowlane ocieplają i odmalowując stare budynki, nawet te jedenastopiętrowe. Wraz z ociepleniem każdego budynku rośnie zagrożenie wilgocią.

posadzki żywiczne / Fot. nine9Co zrobić, kiedy w naszym domu pojawi się wilgoć, chociaż nasze kaloryfery są odkręcone i nie cieknie z nich woda? Co gorsza, wilgoć powoduje pęknięcia i mokrą posadzkę w
domu. Co zrobić? Jak się z tym uporać?Jeśli jest to nowy budynek, jedną z przyczyn mokrej posadzki może być przedziurawiona rura. Jeśli w nie długim czasie robiłeś jakiś remont, dobrze jest to sprawdzić. Czasem, bywa tak, że przez przypadek wiercąc dany otwór w ścianie można natknąć się na rurę o której istnieniu nie wiedzieliśmy i już jest tylko o krok od nieszczęścia. A pamiętajmy, że nie zawsze woda może zacząć lać się w chwili pęknięcia.

Drugim powodem mokrej www.inter-floor.pl w domu może być słaba izolacja od gruntu. Aby to sprawdzić trzeba zmierzyć temperaturę podłogi. Jeśli nadal problem istnieje pozostaje tylko jedno rozwiązanie. Jeśli plama wody znajduje się tylko w jednym miejscu, a nie było jeszcze wylewki, nie jest to woda na posadzce. Jest to dość dobra wiadomością, ponieważ da się uporać z tym problemem bez większych kłopotów materialnych i bez większej pracy fizycznej. Plama wody powstała na tak zwanym chudziaku. Chudziak jest to bardzo chudy beton na gruncie. Brak izolacji termicznej może powodować skraplanie się pary wodnej w wodę, która powstaje w danym miejscu, Oznacza to, że jest to najzimniejszy punkt w całym pomieszczeniu, dlatego tylko tam osadza się woda.

Jak temu zaradzić?

Sposób jest tylko jeden. Należy zamontować izolację termiczną. Dzięki temu woda nie będzie parować i tym sposobem nie będzie się osadzać w najzimniejszym punkcie. Co doprowadzi ostatecznie do rozwiązania naszej tajemniczej zagadki – mokrej posadzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.