Facebook Google+ Twitter

Co robiłeś 10.10.2010 roku o godz. 10.10? Przyślij zdjęcie

Już jutro świat przeżyje swoje małe święto. 10 października 2010 roku. Z tej okazji proponuję wszystkim fotografom i utrwalaczom świata codziennego stworzenie niecodziennej galerii, którą zrobimy wszyscy razem. O co chodzi?

Aparaty w dłoń. Nadchodzą dziesiątkowe urodziny. / Fot. Tomasz Machnik - www.integence.plOstatnio przeglądając serwis digart.pl zobaczyłem akcję "utrwalenie chwili". Siedząc przed popołudniową kawą pomyślałem "Kurcze a czemu by nie wprowadzić tego u nas." I tak narodziła się koncepcja, która swój początek miała w serwisie www.digart.pl.

Zdarzają się na świecie daty przełomowe. Tak było w roku 2000 i tak będzie pewnie w roku 2012, jednak teraz interesuje nas data jutrzejszej niedzieli. Tej ostatniej, jedynej i wyjątkowej niedzieli i to o konkretnej godzinie. Interesuje nas data z samymi dziesiątkami. Nieważne co będziecie robili. Wstaniecie z łóżka, będziecie szykować kawę lub herbatę, kroić chleb czy skakać na spadochronie, pokażcie to światu i nam wszystkim. Technika wykonania dowolna - aparat, telefon, czy puszka po coli lub tapczan. Wszystko, czym da się utrwalić obraz, jest do waszej dyspozycji. Czekamy na zdjęcia - jak Wy, twórcy serwisu Wiadomości24.pl, spędzicie tę ulotną chwilę.

Na tym nie poprzestaniemy

Podczas pisania tego tekstu uświadomiłem sobie, że obraz można zapisać nie tylko nieruchomo, ale i w konkretnej liczbie klatek na sekundę, tworząc obraz ruchomy. Jeśli starczy wam: czasu, wyobraźni i kreatywności, zapraszam do stworzenia krótkiego materiału filmowego o tym, jak wasz dzień trwa do godziny 10.10 w niedzielny poranek 10 października 2010 roku. Filmy również pojawią się w galerii pod tekstem, jaki ukaże się tego dnia.

Wyzwanie zostało rzucone. Zobaczymy czy podołacie. Tekst kieruję zatem do wszystkich, którzy chcą utrwalić ten dzień. Tabliczka nie ma znaczenia. Zapraszam też do zabawy wydawców serwisu Wiadomości24.pl.Wierzę, że przybliżycie nam jak wygląda wasz dzień o godzinie zero czyli 10:10. Nieważne gdzie będziesz i co będziesz robić, pokaż to. Niech zobaczą nas miliony. Wierzę, że warto. Zatem aparaty, kamery i telefony w dłoń. Dzień już niedługo nadejdzie.

Wszystkie zdjęcia proszę kierować na adres poczty elektronicznej maksiak@gmail.com wraz z autorem i opisem wydarzenia. Linki do filmów miło mi będzie zobaczyć w serwisie YouTube, skąd trafią jako filmy do materiału tworzonego wraz ze zdjęciami. Pamiętajcie, siła drzemie w Was i to od was zależy jak pokażecie światu ten dzień. Trzymam kciuki!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Anna Dręczewska
  • Anna Dręczewska
  • 11.10.2010 08:12

a ja byłam w kościele na godz 10 dnia 10.10.2010 i chrzciłam córkę Milenę :) zdjęcie również wysyłam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysłałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakiż to profil Mariuszu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"daty przełomowe", "święto świata", itd. - pachnie mi New Age, gdyż daty w licznych ludzkich kalendarzach i zegarkach są całkowicie umowne, a każda miniona nanosekunda jest czasem historycznym, bo wraz z jej minięciem przechodzi do historii. Pomysł wtórny, widziałem takie ekspozycje w kilku galeriach sztuki. No i nadesłane zdjęcia w większości będą nieszczere, zafałszowane, biorąc pod uwagę profil socjologiczny użytkowników W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysłane:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna przciwwaga do próby zalania kraju umartwianiem się za kogoś i za coś gdzie dookoła ciągle tyle tragedii. Oszroniło mi rano trawę i to problem,bo przyspiesza moje działania przygotowawcze do zimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Gwizdak
  • Marta Gwizdak
  • 10.10.2010 09:21

Ja będę świętować urodziny mojego chłopaka :D Urodził się dokładnie 10 października o 10.10 ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaudio W. Będąc chorym i leżąc w łóżku też można kliknąć np. leki i widoki z łóżka, a siedząc i klikając przy komputerze można pokazać co się robi i ogląda np. kopiuję ważny apel z ITAKI i innych. Może się mylę e swoich sugestiach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Część z nas pewnie będzie siedziała przed TV i oglądała F1! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.