Facebook Google+ Twitter

Co rozbiło się w kraju Krasnojarskim?

Jak poinformowała agencja Interfax, 1 XII około godziny 10 miejscowego czasu, świadkowie zaobserwowali katastrofę niezidentyfikowanego obiektu, który rozbił się między Jenisejskiem a Liesosybirskiem w Kraju Krasnojarskim.

Jak poinformowała agencja Interfax, 1 XII około godziny 10 miejscowego czasu, świadkowie zaobserwowali katastrofę niezidentyfikowanego obiektu, który rozbił się między Jenisejskiem a Liesosybirskiem w Kraju Krasnojarskim (Środkowa Syberia).


Katastrofa obserwowana była przez mieszkańców tych rejonów około godziny 10 miejscowego czasu. Świadkowie donoszą o śladach ognia, które pojawiły się w tajdze. Agencja interfax od głównego departamentu spraw wewnętrznych tego obszaru otrzymała specjalne oświadczenie, w którym przeczytać możemy, iż na miejsce katastrofy wysłana zostanie ekipa śledcza ministerstwa spraw wewnętrznych Kraju Krasnojarskiego, reprezentanci prokuratora ds. transportu oraz Rosavianadzoru. Syberyjskie regionalne centrum Rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych powiedziało Interfaxowi, że nie może potwierdzić katastrofy. Nad domniemanym miejscem upadku nieznanego obiektu przeleciał helikopter Mi-8, nie udało się jednak odnaleźć żadnych śladów.

Czyżby powtórka z historii?


Sprawa jest bardzo interesująca ponieważ ów obiekt miał ulec katastrofie w Ewenkijskim Okręgu Kraju Krasnojarskiego gdzie, jak pamiętamy w 1908 roku doszło do sławnej katastrofy tunguskiej. Do dziś naukowcy spierają się co tak naprawdę wówczas się tam rozbiło. Jest na ten temat cała masa mniej lub bardziej fantastycznych hipotez począwszy od odłamka komety a na statku pozaziemskim o napędzie nuklearnym skończywszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno jakaś rakieta balistyczna spadła ostatnio Rosjanie testowali swoje rakiety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.