Facebook Google+ Twitter

Co sądzą gimnazjaliści o tegorocznych egzaminach?

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Większość uczniów mówi, że były to bardzo proste zadania. Postanowiłem popytać uczniów z Gimnazjum nr 49 na ulicy Smoczej w Warszawie, co sądzą o tegorocznych egzaminach.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. W24/Filip ChochółWe wtorek (tj. 24 kwietnia) gimnazjaliści pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych (historia, WOS oraz język polski), wczoraj (tj. 25 kwietnia) z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, biologia, fizyka, geografia, chemia), a dzisiaj... Dzisiaj (tj. 26 kwietnia) z języka nowożytnego. Inni pisali angielski, jeszcze inni niemiecki, a były także osoby, które pisały egzamin z języka francuskiego.

Od tego roku, Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) wprowadza nową formę egzaminu gimnazjalnego - temat ten poruszała Elżbieta Jaroś oraz Łukasz Kot. Jednak czy nowa formuła egzaminu, którą pisaliśmy, była aż tak trudna? Ze mojego punktu widzenia - nie :) Szczerze powiedziawszy, to spodziewałem się trudniejszego egzaminu - a tu... Miłe zaskoczenie. Ale jakie zdanie mają moi rówieśnicy? Sami przeczytajcie!

Podsumowując tegoroczne egzaminy, uważacie, że były one trudniejsze niż próbne egzaminy gimnazjalne?
- Nie, zdecydowanie nie - spodziewałem się tak naprawdę czegoś innego. Próbne egzaminy były dosyć trudne - poziom trudności był w miarę wysoki, jednak ten oficjalny egzamin gimnazjalny był naprawdę prosty - mówi Aleksander Gardziński, uczeń klasy matematyczno-informatycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.