Facebook Google+ Twitter

Co się dzieje z Polską piłką?

Ile to już lat czekamy na Polski klub piłkarski, który będzie grał w elitarnej Lidze Mistrzów? Co roku jest to samo: kończy się na nadziejach i emocjach. W jakim kierunku zmierza Polska piłka?

 / Fot. w24Do tej pory w 16 edycjach piłkarskiej Ligi Mistrzów polskim klubom udało się awansować do fazy grupowej dwa razy. Uczyniły to Legia Warszawa w latach 1995/96 i rok później Widzew Łódź.
Od tego czasu żadnemu polskiemu klubowi ta sztuka się nie udała.

Co roku są nadzieję i ambicje Mistrzów Polski, ale na tym się kończy. W tej edycji swoją szanse zmarnował Lech Poznań, który odpadł ze Spartą Praga. Na szczęście Lech jeszcze gra w pucharach europejskich i nawet zaszedł w tym roku daleko. Przeszedł fazę grupową w Lidze Europejskiej i awansował do kolejnej fazy. Jego rywalem będzie Sporting Braga.

Niestety tylko Lech broni honoru polskiej piłki i walczy o punkty w rankingu. Nasza liga zajmuje 67. miejsce w Światowym rankingu lig.

W porównaniu z ubiegłorocznym rankingu spadliśmy z 43. miejsca na 67. Wyżej od polskiej ligi oceniono rozgrywki w takich krajach jak Syria, Wietnam, Cypr, Gruzja, Libia czy Botswana. To naprawdę wstyd, że kraj tak wielki, jak Polska, ma tak słabą ligę.

Dokąd zmierza ta Polska piłka? Każdy kto jest kibicem zadaje sobie to pytanie.
Nawet Reprezentacja Polski gra słabo i w rankingu jest na odległym 71. miejscu.
Już niedługo wielka impreza w Polsce i na Ukrainie czyli Mistrzostwa Europy. Będziemy mieli piękne stadiony ale czy sportowo jesteśmy w stanie się poprawić?. Wszyscy eksperci powtarzają na okrągło, że dużo zależy od szkolenia dzieci. Efekty tego szkolenia poznamy dopiero za kilka lat.

Jednak gdy się patrzy na osiągnięcia Reprezentacji U16, U19, U21 efektów nie widać.
Pozytywem w Polskiej lidze jest to, że w ostatnim czasie zaczęto sprowadzać zagranicznych trenerów tj. Bakero, Maaskant czy Theo Boss. Ta nowa myśl szkoleniowa powinna pomóc klubom, które postawiły na tych trenerów i urozmaicić naszą ligę. Dobrym przykładem jest Super Liga Turecka, która przez ostatnie kilka lat stała się dobrą, silną ligą w Europie. Tam właśnie na początku sprowadzano dobrych trenerów zagranicznych a potem piłkarzy. Dzisiaj mamy tego efekty, że wielu piłkarzy decyduje się na wyjazd do Turcji aby zrobić karierę.
Nasza liga nie jest atrakcyjna dla kibiców i piłkarzy z zagranicy. Jest rozgrywanych mało meczy. Co roku walczą te same kluby czyli Wisła, Legia, Lech. Brakuje większej konkurencji wśród zespołów. Mecze ligowe stoją na słabym poziomie.

Klub, który zdobywa Mistrza Polski, nie dokonuje wzmocnień, a wręcz przeciwnie sprzedaje swoich najlepszych piłkarzy a tak się nie da awansować do Ligi Mistrzów. Pozostaje nam kibicować Lechowi aby zaszedł jak najdalej w Lidze Europejskiej. A przyszłemu klubowi, który wygra Ekstraklasę aby wzmocnił się a nie sprzedawał piłkarzy. I najważniejsze, ponieważ dotyczy Reprezentacji: liczymy na dobry występ w Mistrzostwach i na to, że będziemy już w rankingach wspinać się do góry, a nie spadać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

blag
  • blag
  • 06.06.2011 14:07

A ja tyle na ten temat! Dobre BTW.
http://www.youtube.com/watch?v=ivDqFL_5h0g

Komentarz został ukrytyrozwiń

.... I czy w ogóle jest coś takiego jak "polska piłka nożna". Mcdolandy też mamy w Najjaśniejszej, ale czy one takie polskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

lol.. Powiem szczere, że przeczytałem tylko tytuł... Mam jednak wrażenie, że już ktoś takie pytanie zadał - rok temu, dwa lata temu, trzy, cztery i pięć. Jakbym był starszy, niż jestem, to mógłbym się pewnie gdzieś do początku lat osiemdziesiątych cofnąć. Ale ja rocznik '87 jestem, więc i urodziłem się już w kraju, w którym narodowym sportem jest niestety tylko picie alkoholu. No i może skoki narciarskie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać, nic ująć, Krzysztofie. Przykre to polskie piekiełko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się zgadza

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. KORUPCJA
2. ŹLE OPŁACANI I WYSZKOLENI TRENERZY DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH
3. ŹLE WYSZKOLENI TRENERZY PIERWSZYCH DRUŻYN
4. BRAK ZAPLECZA TRENINGOWEGO, STADIONY ROSNĄ, BAZ JAK NIE BYŁO TAK NIE MA
5. MENTALNOŚĆ POLSKICH PIŁKARZY I ICH STOSUNEK DO TRENINGU (SPRAWA Z DANEM PETRESCU POKAZAŁ TO NAJDOBITNIEJ)
6. FATALNE TRANSFERY, HURTEM KUPUJE SIĘ NIESPRAWDZONYCH GRACZY, KTÓRZY POTEM MAJĄ PROBLEMY Z ZAŁAPANIEM SIĘ DO MECZOWEJ KADRY
7. TZW. "POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA" - NAWET KUBA BŁASZCZYKOWSKI W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU CAFE FUTBOL OTWARCIE KRYTYKOWAŁ POLSKICH TRENERÓW
8. OGLĄDANIE SIĘ NA TO CO BYŁO 30LAT TEMU...
9. JESZCZE RAZ KORUPCJA
10. I KORUPCJA
11. ZBYT DŁUGA PRZERWA ZIMOWA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.