Facebook Google+ Twitter

Co się jada podczas polskiej prezydencji?

MSZ zorganizowało briefing prasowy, poświęcony kulinariom serwowanym podczas oficjalnych spotkań w czasie polskiej prezydencji.

 / Fot. Ion Sullivan/domena publicznaKuchnia stanowi bardzo ważny element promocji kraju. Polskie specjały serwować będzie znany polski kucharz, twórca menu i główny konsultant kulinarny departamentu koordynacji przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej Adam Chrząstowski.

Polskie specjały to polędwica z sarny z grzybami oraz tarta z owocami lasu. Podawana też będzie dziczyzna, ryby słodkowodne, raki, aromatyczne grzyby, owoce lasu i owoce z sadu. Główne dania osłodzą klasyczne polskie desery w nowych aranżacjach, np. pierogi czekoladowe z owocami lasu, będą też wadowickie kremówki i serniki.

Zobacz także: spot promujący polską prezydencję w UE

Menu uwzględnia również potrzeby wegetarian i wegan, a także... protokół dyplomatyczny, który wyklucza ekstremalne potrawy np. mak, gdyż zostaje między zębami, flaczki czy kiszone ogórki.

"Chcę pokazać kuchnię polską opartą o jej składniki z najwyższej półki. Nie trzeba promować kotleta schabowego, mielonego i mizerii – to mamy na co dzień i wszyscy to znają. W obrazie polskiej kuchni brakuje mi potraw opartych o produkty delikatesowe. Mamy świetną dziczyznę, wszystkie dary lasu – owoce, grzyby, doskonały drób hodowlany, ryby słodkowodne, owoce z sadu, które dostępne będą jesienią. One mają swój niepowtarzalny, polski charakter. Grzechem byłoby z nich nie korzystać przy tej wyjątkowej okazji, jaką jest prezydencja" - powiedział Adam Chrząstowski.

Źródło: TVP Parlament

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.