Facebook Google+ Twitter

Co sie stało z Limem 2 w Łasku

Jadąc z Łodzi do domu w miejscowości Łask, na głównym skrzyżowaniu w mieście, dostrzegłem że na cokole brakuje samolotu Lim 2. Tak charakterystycznej rzeczy dla miasta

Jeszcze na cokole / Fot. Urząd Miasta ŁaskLim stał tam ponad 20 lat. Chciałem się dowiedzieć co stało się z samolotem, więc porozmawiałem z mieszkańcami Łasku. Pan Szymon, miejscowy, był zszokowany i nic nie wiedział o zniknięciu samolotu.

Skontaktowałem się w tej sprawie z 32. Bazą Lotniczą w Łasku. Niestety, dowódcy bazy nie było w jednostce a pan rzecznik jest na urlopie. Nikt nie był uprawniony do kontaktu z mediami. Pani w sekretariacie, która odebrała telefon, poinformowała mnie abym zadzwonił 16 lipca.

Kolejny mój telefon wykonałem do Urzędu Miasta w Łasku. Sekretarz gminy Łask, Beata Mielczarek, uspokoiła Brama okazała się za wąska / Fot. Urząd Miasta Łaskmnie. Okazało się, że nikt nie ukradł i nie sprzedał Lima. 32. Baza Lotnicza zwróciła się z prośbą do władz miejskich o przekazanie Lima do Izby Pamięci, należącej do ów bazy. W zamian wojsko przekaże miastu samolot TS11 Iskra.

Na obradach rady w dniu 12 marca 2008 roku radni, uchwałą nr. 161, przekazali Lima do 32. Bazy Lotniczej w Łasku. Jak udało się ustalić dziennikarzowi Wiadomościom24.pl, pracownicy Urzędu Miasta, już 10 lipca pojadą do Dęblina po samolot. TS11 Iskra stanie na tym samym miejscu co wcześniej Lim. Władze miasta zamierzają podnieść o około metr cokół, na którym stanie samolot i założyć oświetlenie. Samolot Lim znajduje się już w 32. Bazie Lotniczej Łasku, tu zostanie przygotowane dla niego nowe miejsce. Mieszkańcom, jak i osobom podróżującym przez Łask, zostało teraz tylko poczekać na nowy nabytek.

Zobacz galerię zdjęć Lima

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za śledztwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.