Facebook Google+ Twitter

Co skrywa "Sejf"? Recenzja książki Tomasza Sekielskiego

Słowo sejf przywodzi nam na myśl wiele skojarzeń - klejnoty, biżuterię, pieniądze, tajne dokumenty, prywatną korespondencję. Które z nich jest właściwe? Tego dowiecie się po przeczytaniu debiutanckiej powieści Tomasza Sekielskiego.

Okładka / Fot. RebisObecnie każdy chce pisać książki - niezależnie od tego, czy ma coś do powiedzenia czy nie. Trend ten nie omija także dziennikarzy, którzy odczuwają potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi współczesnego świata. Na szczęście Tomasz Sekielski poszedł w zupełnie innym kierunku i napisał zgrabny thriller polityczny.

W Koterce na Podlasiu dochodzi do tajemniczego morderstwa. Z okolicznego stawu policja wyławia zwłoki mężczyzny bez twarzy i ze zmiażdżonymi dłońmi. Widok jest makabryczny. Śledztwo prowadzi młodszy inspektor Waldemar Darski, który musi dopilnować nie tylko swojej ekipy, lecz także Artura Solskiego z telewizji DTV, który chce zrobić materiał z miejsca zdarzenia. Początkowo wygląda to na robotę mafii. Jednak sytuacja się zmienia, gdy na miejsce przybywa Agencja Wywiadu i przejmuje sprawę.

Darski i Solski dość szybko dochodzą do wspólnego wniosku, że coś w tej sprawie jest nie tak. Przekonują ich do tego nagła kontrola na komendzie Darskiego oraz kradzież wszystkich materiałów oraz sprzętu Solskiego. Jednak to dopiero początek intryg. Wkrótce giną kolejne osoby. Panowie postanawiają wszcząć prywatne śledztwo, które przynosi zaskakujące rezultaty. Podczas dochodzenia wyjdą na jaw skrywane przez lata sekrety, o których chcieliby zapomnieć.

"Sejf" to thriller polityczny, kryminał i powieść sensacyjna w jednym. To także powieść wielowątkowa - obejmująca m.in. zniknięcie szyfranta z ważnymi dokumentami, śmierć żołnierza stacjonujących w Iraku, zamach na polskiego ambasadora w Bagdadzie oraz prywatne dochodzenie Artura Solskiego, dziennikarza śledczego z problemami i Waldemara Darskiego, policjanta przed emeryturą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.