Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26385 miejsce

Co słychać u Brayana? Głuchoniemego chłopca z Peru

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-03-18 13:01

Pamiętacie jeszcze Brayana? To głuchoniemy chłopiec ze slumsów w Limie, który dzięki Piotrowi Maciejowi Małachowskiemu i innym ludziom dobrego serca rozpoczął nowy etap w swoim życiu.

Brayan na terenie szkoły. / Fot. Piotr Maciej Małachowski"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II.

W Peru z początkiem marca rozpoczął się rok szkolny. Cieszy się z tego dziesięcioletni Brayan chociaż powtarza klasę. Tak, to prawda, ten chłopiec ze slumsów rozpoczął naukę w szkole. Mimo że poszedł do niej o wiele lat później niż powinien, zrobił przez ten krótki czas spore postępy. Umie już pisać i uczy się migać. Spodobała mu się nauka, tak bardzo, że sam z własnej woli siedział w wakacje nad książkami i zeszytami.Od niedawna Brayan posiada aparat słuchowy i słyszy dźwięki, choć ich nie rozróżnia (tak stwierdzili lekarze specjaliści). Ale wszystko może się zmienić na lepsze dzięki terapii i dalszej nauce języka migowego. O tym wszystkim opowie sam Piotr Maciej Małachowski, który zorganizował dla niego pomoc. Jest to niezwykle ciekawa historia. Przekonacie się o tym czytając "Rok z demonami i aniołami" (klikając w ten link i logując się).

Podziękowania od Brayana. / Fot. Piotr Maciej MałachowskiDo końca marca mama Brayana musi skompletować wszystkie podręczniki i przybory szkolne. Można jej pomóc. Wystarczy nabyć okolicznościowe, ręcznie wykonane kartki, które są dostępne na tym blogu. Całkowity dochód z akcji trafi na edukację Brayana. Nic nie zniknie po drodze. Piotr rozlicza się z każdego otrzymanego sola.

Brayan dziękuje za pomoc wszystkim, którzy mu jej udzielili i tym, którzy zechcą włączyć się w pomaganie. Dzięki Wam już może to zrobić. Nauczył się pisać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zmiany, zmiany na lepsze. I to cieszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.