Facebook Google+ Twitter

Co spoczywa na dnie Bałtyku? UFO?

Szwedzcy poszukiwacze skarbów utrwalili sonarem obrazy, które wskazują, że na dnie Morza Bałtyckiego spoczywa obiekt w kształcie dysku. Czyżby to zatopione UFO? Ślad po zaginionej cywilizacji? A może zwykła skała?

 / Fot. Monika RemiszewskaWedług odczytów z sonaru, na dnie Bałtyku w pobliżu wybrzeża Szwecji znajduje się okrągły obiekt o średnicy sześćdziesięciu metrów. A w jego pobliżu leży coś o podobnym kształcie i nieco mniejszych rozmiarach. Co ciekawe, oba obiekty pozostawiły w podmorskim piasku 400-metrowej długości ślady.

"Kiedy to zobaczyłem, moją pierwszą myślą było: trzeba powiedzieć chłopakom, że mamy tu UFO" - przyznał CNN Peter Lindberg, kierujący amatorską grupą nurków i poszukiwaczy skarbów.

Wśród hipotez Lindberga pojawia się także Sokół Millenium Hana Solo (statek kosmiczny, pojawiający się w filmach, książkach i innych pozycjach z serii "Gwiezdne Wojny") oraz podwodna wersja Stonehenge. Jednakże możliwe, że prawda jest dużo mniej ekscytująca - równie dobrze może to być rosyjski okręt z XIX w. lub po prostu muł.

Warto dodać, że wyprawa pod kierownictwem Lindberga to nie szalony pomysł na poszukiwanie Obcych, tylko profesjonaliści zarabiający na wyławianiu zabytków z wraków. Na przykład w 1997 roku ekipa znalazła pozostałości statku Jönköping, z 2,5 tysiąca butelek szampana z 1907 roku. Cena flaszki sięgnęła 13 tysięcy dolarów. Zatem natrafienie na "UFO" to w zupełności przypadek.
Ekipa Lindberga zweryfikuje wszystkie hipotezy dopiero w maju, kiedy morze się uspokoi. Wtedy nurkowie wrócą do niezidentyfikowanych obiektów podwodnych i przyjrzą się im z bliska.

Pierwotnie Ocean Explorer nie zamierzał sprawdzać obiektu ze względu na znaczny koszt podwodnej eksploracji. Znalezisko wzbudziło jednak tak wiele emocji i napływ darowizn, że w najbliższym czasie zespół planuje ponownie zbadać tę okolicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

No a z tym jak skorelować?! link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiem co to
  • Wiem co to
  • 29.01.2012 23:33

Jest to poprostu pancernik nowgorod z 19 wieku !! i wszystko jasne

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ciekawostka. Być może ktoś sobie o tym przypomni na wiosne? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek Majster
  • Arek Majster
  • 29.01.2012 13:32

I po co to wrzucacie jak i tak pewnie bedzie zatajone ;p (jesli okazalo by sie ze to obiekt nie z tąd.) NA 100 % bedzie to wrak statku naszego xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem tego samego zdania. Nawet jeśli byłoby to coś ciekawego to wmówią nam, że jest to wrak statku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za rok?! Nie będzie już po co tam zaglądać. Namierzonych obiektów nie będzie. A to z tego względu, że świat dowiedziałby się zbyt dużo. Amerykańscy naukowcy za zajmowanie się takimi sprawami przepadli bez śladu.
Czytaj: "N E X U S - Nowe Czasy" Ukazuje się cztery razy do roku. Amerykańskie czasopismo popularno-naukowe w języku polskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.