Facebook Google+ Twitter

Co szef białoruskiego MSZ powie o białoruskiej Polonii?

Szef białoruskiego MSZ Siergiej Martynau przybył dzisiaj na zaproszenie Radosława Sikorskiego z roboczą wizytą do Warszawy. To pierwsza wizyta szefa białoruskiej dyplomacji do Polski od 15 lat.

Prezes Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andżelika Borys (C), prezes Rady Naczelnej ZPB Andrzej Poczobut (L) i szef grodzieńskiego oddziału ZPB Mieczysław Jaśkiewicz (P), podczas wiecu w obronie Domu Polskiego w Iwieńcu, który odbył się 10 bm. w Grodnie. / Fot. PAP/Alexey SaleyJak możemy przeczytać na oficjalnej stronie resortu, rozmowa obu ministrów ma dotyczyć zagadnień współpracy obu państw na płaszczyźnie gospodarczej, energetycznej i kulturowej. Ważnym punktem rozmów będzie kwestia mniejszości polskiej na Białorusi.

Rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski poinformował również, że podczas wizyty podpisana zostanie umowa między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Republiki Białorusi o zasadach małego ruchu granicznego.

Jak dalej czytamy, po oficjalnych rozmowach z ministrem Radosławem Sikorskim, szef białoruskiej dyplomacji wygłosi wykład na temat polityki zagranicznej Białorusi i rozwoju stosunków polsko-białoruskich, organizowany przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych we współpracy z Ambasadą Republiki Białorusi w Warszawie.

źródło: MSZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.