Facebook Google+ Twitter

Co tam panie w polityce? Czyli szmery tygodnia

Kontynuacja rozważań nie do końca poważnych, z wielką polityką w tle. Coś o WSI, ucieczce, uniwersalizmie, małym piwie i profesorze Lepperze. A na deser trochę lansu.

Fot. www.sxc.huPrawda o WSI
Hucznie zapowiadana przez prezydenta Kaczyńskiego   publikacja raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) opóźnia się. Jakiś czas temu, zaprawiony w boju z hydraulikami, minister Wassermann zdementował termin 1 lutego. Według ministra ma się to wydarzyć   najwcześniej w połowie tego miesiąca. Co ciekawe, mimo że do raportu dostęp ma jedynie kilkanaście osób w państwie, to jednak któraś z nich dała się ponieść i prawie codziennie poznajemy fakty z dokumentu, który prezydent dopiero ogłosi. Głuchy telefon. W końcu jak prezydent powie, że 1 lutego, a potem zmieni zdanie, to przecież tak musi być. Uszanujmy jego wolę, wszystko dla dobra ojczyzny. Obawiam się jednak, że z oczekiwanego efektu zaskoczenia raczej nic nie wyjdzie. Do tej pory wszystko zdąży wyciec. Może w tym jest metoda? Jakże szczelne są nasze elity rządzące!

Fot. www.sxc.hu Stokłosa zwiał
Były senator słynący z cuchnących (dosłownie) interesów, ponoć naginał prawo i teraz prokuratura wysłała za nim list gończy. Cóż to dla człowieka, który załatwił sobie umorzenie podatków na co najmniej 40 milionów złotych... Pan Henryk był na tyle delikatny, że łapówki do kopert nigdy nie wsadził własnoręcznie. Podobno zlecał to swojej pracownicy. No cóż, teraz wiadomo, że ręce ma czyste, absolutnie. Plotki mówią o tym, że ukrywa się w Ameryce Południowej, ktoś z kolei zgłosił, że widział go w Polsce. Pracownikom rozkazał aby mówili, że swoje firmy często odwiedza. Znikający punkt. Grube miliony na koncie jak były, tak są. Niektórym to się powodzi...

Fot. www.sxc.hu Kazimierz jeszcze poczeka
Bank PKO BP miał powołać nowego prezesa w ostatnim dniu ubiegłego roku. O ten jakże zaszczytny fotel ubiegało się dziewięciu kandydatów. W tym jeden szczególny - nauczyciel fizyki, wspaniały mąż i ojciec, pierwszy blogowicz IV RP, a przy okazji były premier - Kazimierz Marcinkiewicz. Doświadczenia bankowego pan Kazimierz nie ma, jeśli nie liczyć kilku dni praktyki jako doradca p.o. prezesa banku.
A, że szybko się uczy, to też fakt wyboru właśnie niego, wcale by mnie nie zdziwił. Pal licho polityczne niejasności, referencję od samego Jarosława Kaczyńskiego. Liczy się charyzma i umiejętność przystosowywania się do różnych sytuacji. To pan Kazimierz potrafi jak nikt inny! Nie ukrywajmy jednak, że sam oszczędności w PKO nie lokuję... Poczekam. Teraz z kolei mówi się o posadzie prezesa Lotosu, czyli emocji nie zabraknie. Taki to renesansowy człowiek. Choć ostatnio coraz wyraźniej mówi o ewentualnym powrocie do polityki. Fani się ucieszą.

Fot. www.sxc.hu Trendsetter?
W poprzednim wydaniu informowałem o doniesieniach "Wprost" w sprawie minister Anny Kalaty. Pani Anna postanowiła zadbać o swój wizerunek za pieniądze z resortu. Inaczej mówiąc - zafundowaliśmy pani minister nową garderobę, nienaganną fryzurę i oszałamiający manicure. Niedawno na łamach Wiadomości24.pl objaśniłem Państwu na czym polega rola trendsettera, czyli osoby, która na własnym ciele prezentuje świetne ubrania i inne niezbędne do normalnego funkcjonowania rzeczy. Na razie nie ustaliłem w jakim sklepie ubiera się pani minister, ale sądząc po rozmachu, może to być pewnego rodzaju lans. Oczywiście nie twierdzę, że przyjmuje za to jakiekolwiek korzyści, bowiem rachunki są nieubłagane i dobrze wiemy skąd na to wszystko pieniądze, ale będąc na tak eksponowanym stanowisku, panią Annę (mimowolnie) możemy ogłosić Pierwszą Trendsetterką IV RP. Śledztwo trwa. Miejmy tylko nadzieję, że inni ministrowie nie wezmą złego przykładu i o prezencję będą dbali na własny, skromny rachunek.

Fot. www.sxc.hu Prawy i Sprawiedliwy
Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki, wybrał się pewnego pięknego dnia na wycieczkę rowerową (wtedy jeszcze wojewodą nie był, zresztą był nim przez 15 dni). Radość jednak nie trwała zbyt długo, bowiem zaraz potem zgarnęła go policja. Okazało się, że cyklista miał we krwi 0,75 promila alkoholu, co oznacza oczywiście, że wcześniej wypił jedno małe piwo. Sprawa wyszła na jaw, ale to chyba dopiero początek. "Wprost" twierdzi, że w 1996 roku pan Wojciech stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych na swoim koncie. Nie dawał jednak za wygraną i wystąpił o kopię dokumentu. W wydziale komunikacji stwierdził, że poprzedni mu skradziono. Urzędnicy nie dali się zwieść. Postanowił odzyskać uprawnienia w sposób bardziej oczywisty - zdając ponownie egzamin. "Wprost" twierdzi, że pan Wojciech Dąbrowski swoich sił na egzaminie próbował już pięciokrotnie. Na razie bez skutku. No, ale to w końcu małe piwo. 1 lutego Wojciech Dąbrowski został odwołany ze stanowiska wojewody mazowieckiego. Przejechał się...

Fot. www.sxc.hu Elita
Raz, dwa, trzy, profesorem będziesz... Ty Andrzeju. Pan Andrzej Lepper został honorowym profesorem Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem w Kijowie. Żeby tego było mało, doktorem honoris causa tejże prywatnej uczelni, został Janusz Maksymiuk. Full wypas, pełny profesjonalizm. W kilka chwil panowie nadrobili zaległości i już nikt nie może im zarzucić niekompetencji. Złośliwi twierdzą, że ugrupowaniu przydałyby się jeszcze matury honoris causa. Zresztą, proszę mówić, co się tylko Państwu rzewnie podoba - elity rządzące w niesamowity sposób zarządzają własnym personelem, a kolejnym zaszczytnym tytułom nie ma końca. Uczelnia niestety najlepszej opinii nie ma, ale to by było już za wiele w tym wypadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skoro pojawił się Trendsetter to ani chybi funkcjonuje albo zaraz zacznie anty Trendsetter, który zatrudniony przez konkurencję ma w wyrafinowany sposób obrzydzić to co "lansuje". W tym zadaniu minister Kalata wypadła(by) celująco.

Cóż by to była za ulga, gdyby tak wzięli sobie Pana profesora do siebie, żeby im tam personelem zarządził.
Lepperyzacja - celujące zarządzanie personelem. Termin z encyklopedii przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.