Facebook Google+ Twitter

Co tam w prasie (unijnej i światowej) piszczy...

Chcesz wiedzieć, o czym piszą gazety w innych krajach Unii Europejskiej i co piszą światowe gazety o UE? Teraz to nie jest problemem - we wtorek ruszył portal zamieszczający artykuły z prasy europejskiej i światowej. Także w języku polskim.

 / Fot. LogoJak podają Wirtualnemedia.pl na portalu Presseurop.eu będą zamieszczane artykuły, z 250 europejskich i światowych tytułów prasowych, takich jak "Le Monde", "Financial Times", "The Economist", "Washington Post", "Corriere della Sera", "FAZ", czy polska "Gazeta Wyborcza". Docelowo portal ma być tłumaczony na wszystkie 23 języki urzędowe UE. W tej chwili strona dostępna jest w 10 językach, w tym polskim. Portal Presseurop.eu finansowany jest przez Unię Europejską.

Komentarz: Zajrzałem na ten portal z czystej ciekawości. Zostałem mile zaskoczony różnorodnością tematyki i formą portalu. Czytelnikom mogę polecić bardzo interesujący artykuł "Pieśń przyszłości" z "The Guardian", w którym Sarfraz Manzoor zastanawia się, czy członkostwo Izraela i Palestyny w Unii Europejskiej nie rozwiązałoby konfliktów na Bliskim Wschodzie. Polecam także artykuł w "Der Spiegel" o odradzaniu się niemieckiej tożsamości narodowej, "Odrodzony patriotyzm". Reasumując, portal wart jest zainteresowania, a ja na pewno będę jego częstym gościem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.