Facebook Google+ Twitter

Co to jest gender? Zobacz sondę uliczną [WIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-01-27 00:27

Reporter "Super Express TV" przepytuje warszawiaków czym jest "gender". Odpowiedzi są zaskakująco zgodne z wizją "dżenderyzmu", głoszoną w ciągu ostatnich kilku miesięcy przez "kościół katolicki".

 / Fot. screenshot / youtubeTylko jedna spośród 15 przepytanych osób poprawnie wytłumaczyła, czym jest "gender". Reszta odpowiadając na pytanie mówi o "pedofilii", "zdradzie Polski", czy też "zdradzie chrześcijaństwa".

Przeliczając wyniki sondy: jakieś 2,5 mln Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że "gender" nie jest ideologią, tylko nauką, która bada zachowania przypisane do płci przez kulturę. Pozostałe 36 mln Polaków uważa, że "dżender" jest "pedalstwem", "pedofilią", "ateistycznym seksem" i "zmianą płci".Materiał pokazuje, jak w ciągu kilku miesięcy można zrobićPiękny motyl z rodziny Nymphalidae - Rusałka admirał. Zdjęcie przedstawia samca, któremu natura przypisała rolę bycia pięknym. Fotografię zrobiła kobieta. / Fot. Ewa Dryjanska/CC 3.0
sieczkę z mózgu ludziom wierzącym.

Śmieszne czy straszne?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Zobacz sondę uliczną Marianny G. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam jakieś odniesienia do motylków.
A może tu chodzi o modliszki i panowie bronią się rękami i nogami przed pożarciem po wykonaniu swojego zadania?
Własna piersią bronią ich ci, którzy swych samczych zadań nie spełniają, bo z racji uprawiania kultu religijnego, pozbawili się zasadniczo swej biologicznej roli i żyją w niezgodzie z naturą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

z netu - Kazimierz Sowa : ''Jak myślicie, komu zawdzięczamy "gender w Polsce"? Oczywiście Prawu i Sprawiedliwości Otóż 29 listopada 2006 r. rzad Jarosława Kaczyńskiego przyjął dokument "Program Operacyjny Kapitał ludzki. Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia 2007 – 2013". Właśnie w nim, na stronie 95, w rozdziale "Zasada równości szans kobiet i mężczyzn", znajdujemy określenia i pojęcia żywcem wyjęte z ideologii gender. Poza "gender mainstreaming" czy "gender impact assessment" jest prawdziwa perła w koronie - twarde zobowiązanie do popierania gender: "W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zasada gender mainstreaming będzie wdrażany na każdym etapie realizacji programu". Przypomnijmy premierem był wtedy Jarosław Kaczyński, Ministrem Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ( a jego zastępczynią p. Beata Kempa) zaś Szefem Kancelarii Mariusz Błaszczak.''

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Rozłączyło mnie i nie zdążyłam dopisać, co niniejszym czynię.

Tendencyjność filmiku rozumiem, gdyż wszystkie tego typu mają na celu wyśmiać i wykpić. Nie rozumiem jednak w sondzie "testowej" (czy "wyboru"), która to sonda umieszczona jest w zalinkowanej publikacji.
Dlatego tam zaczęłam pisać swój komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, ale bez tej "trzeciej" grupy sonda jeszcze bardziej zaognia konflikt między obiema stronami.
Sonda powinna nie zaogniać lecz prezentować poglądy WSZYSTKICH stron.
Wtedy ma rację bytu i warta jest uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2014 14:04

"A przecież jest jeszcze trzecia grupa, która nie daje sobie niczego wmówić i nie pozwala się zaszufladkować w miejsce niezgodne z jej przekonaniami. Tę grupę tworzą obywatele dociekliwi i nieufni, stawiający znaki zapytania, wertujący, porównujący i dokładnie analizujący napotkany problem. Czyżby dla nich nie było już miejsca w naszym społeczeństwie?"

Pani Grażyno, w konflikcie uczestniczą zawsze dwie skrajne strony, one są też najbardziej widoczne na zewnątrz. W sprawie "gender" widzimy drapieżne feministki oraz "kościół katolicki" i jego przedstawiciela Dariusza Oko. Ludzie "myślący" są pomijani, bo ich stanowisko nie wnosi nic dla stron, które starają się przekonać masy "niemyślących".

Obserwując wpisy "psychologów dziecięcych" na W24 widzę, że ten zabieg się udaje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z rozpędu swoim komentarzem "pożeniłam" publikację Łukasza B i Marii Cz.
link
To się nazywa mieć farta! -;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Materiał pokazuje, jak w ciągu kilku miesięcy można zrobić
sieczkę z mózgu ludziom wierzącym.
Śmieszne czy straszne?"

Autor przyjął założenie, że wszyscy przypadkowo spotkani Polacy są osobami wierzącymi. I kto tu ma sieczkę z mozgu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Brzezicki
Cóż za "wyczerpująca i głęboka" odpowiedź na mój post.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2014 13:29

"Autor filmu miał z pewnością niezły ubaw, ale przekazał też ważną treść" - oczywiście, taki był cel tego filmu; dlatego znajduje się w 'na luzie'. Ale pokazuje, jak w 4 miesiące "kościół katolicki" wyprał mózgi swoim poddanym :) TO jest śmieszne (i straszne zarazem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.