Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4120 miejsce

Co to właściwie jest Soli Deo ?

W większości publicznych uczelni Warszawy, można czasami spotkać się z nazwą Soli Deo. Ponieważ jednak mało osób zna łacinę, tylko cześć studentów wie co to oznacza i co się za tym kryje.

"Soli Deo per Mariam" (Samemu Bogu przez Maryję), to zawołanie prymasa Polski ks. Stefana Wyszyńskiego. Od tego zawołania wzięło swą nazwę wiele organizacji oraz inicjatyw, w tym Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo. ASK Soli Deo rozpoczęło swoją działalność niemal 20 lat temu na SGH. Obecnie ma koła terenowe na terenie dziewięciu największych, warszawskich uczelni. Celem organizacji jest kształtowanie postaw chrześcijańskich wśród studentów, poprzez promowanie wartości zgodnych z nauką Kościoła katolickiego.

Zamierzenie to ASK Soli Deo realizuje poprzez organizowanie w murach uczelni projektów takich jak: cykle konferencji, programy wolontariatu czy wspólne wyjazdy członków. Może się wydawać, że takie stowarzyszenie tworzą osoby, które spędzają kilka godzin dziennie w kościele i są cierpiętnikami. W XXI wieku cześć społeczeństwa tak postrzega katolików, jednak powyższy opis nie oddaje "ducha" ASK Soli Deo. Członkowie, prócz działalności stricte religijnej, organizują też kursy tańca, warsztaty rozwijania talentów, turnieje gry w siatkówkę, imprezy taneczne czy wspólne wyjścia do klubu. Nie są cyborgami, tylko normalnymi ludźmi, którzy jak wszyscy, lubią pośmiać się i czasem zjeść karkówkę z grilla, wspólnie o czymś porozmawiać. Czasem też nie zdają egzaminów . Może nawet sam nie wiesz, że znasz członka ASK Soli Deo?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i oczywiście przestrzegają "czystości przedmałżeńskiej" zgodnie z nauką Koscioła ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.