Facebook Google+ Twitter

"Co to znaczy być zdrowym?" Wykład na Uniwersytecie Dzieci

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-12-30 22:18

Kawiarnia Naukowa na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem dorosłych. Do odwiedzania jej nie trzeba nikogo namawiać. Jest wielu chętnych, bo i tematyka wykładów jest interesująca.

Logo. / Fot. Uniwersytet Dzieci"Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
aż się zepsujesz. "

/Jan Kochanowski "Na zdrowie"/

Kawiarnia Naukowa
na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem dorosłych.

Kiedy mali studenci uczestniczą w wykładach, rodzice - zamiast siedzieć i czekać na nich na korytarzu - również mogą pożytecznie wykorzystać ten czas. Mogą na nowo poczuć się studentami i wzbogacić (zweryfikować) swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Do udziału nie trzeba nikogo namawiać. Jest wielu chętnych, bo i tematyka jest interesująca.Wykład prowadzi doc. dr hab. Janusz Książyk. / Fot. Ewa Krzysiak

Podczas ostatniego spotkania można było posłuchać wykładu "Co to znaczy być zdrowym", który dla zebranych w Kawiarence wygłosił doc. dr hab. Janusz Książyk. W niezwykle ciekawy sposób omówił style życia i diety jakie stosujemy, oraz pokazał ich wpływ na nasze życie. Wykład wzbogaciły historyjki z życia wzięte i slajdy, które doskonale zobrazowały omawiane tematy.

Czym jest zdrowie? Jak podaje Wikipedia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 1948 roku określiła zdrowie jako „stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jako brak choroby lub zniedołężnienia”. Niedawno tę definicję uzupełniono o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego” a także o wymiar duchowy.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (13):

Sortuj komentarze:

Podobizna barona został uwieńczona w XVII w.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. A na poważnie - w kulturze europejskiej, ale którego okresu? Bo to też się zmieniało na przestrzeni wieków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generał to ma (można powiedzieć) dobrze rozwinięty każdy mięsień ;))) No ale jako facet, mogę nie być wiarygodny w ocenie urody męskiej... Zdecydowanie bardziej wole oceniać wzorce kobiece ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wobec tego generał pasuje jak ulał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy gogusie, którym się nawet spodnie w pasie nie trzymają?
;)))

Prawdziwy mężczyzna powinien się wyróżniać dobrze rozwiniętym mięśniem piwnym, a nie silikonowym, wszczepionym chirurgicznie kaloryferem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm, a przystojny mężczyzna Ci się podoba? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzorzec piękna kobiety ;))) Dobre... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prze-dojrzały mężczyzna jest chory ze względu na wiek i...fakt, że swoje życie tak naprawdę nie przeżył ale żył na niby w otoczce rodziny. Konsekwenją takiego "wychowania" żony, jest fakt iż na starość stał się dużym, cieżkim dla wszystkich -"baby". Musi być więc jak "baby" karmiony doustnie! Ale myliłby się kto, kto by sądził iż w takiej sytuacji otrzymuje jedynie potrawy & zupki WEGETARIAńskie! Nie, potrawy i dania muszą być nadal polskie i mięsiste, niezwykle ciężkie do strawienia! BABY w wieku 82 lat za dnia śpi; konsumuje więc Energię - której nocą (jest już wyspany!) musi dać ujścia...Pieprz...lekarze uważają to za ciężką chorobę... Baby ma więc za dnia opiekę lekarską; przede wszystkim kosztem ZDROWIA żony i córki! - Nikt w tym "domu rodzinnym" nie może mieć swojego życia....BABY rządzi wszystkomi...opieką zdrowotną, żoną, córką... Taka jest TRADYCJA! Czarna jak smoła...czarna jak ta Noc...której w tym Domu znów Nikt mieć nie będzie... bo "duży Baby" znów będzie ryczeć jak wół na pastwisku, temu jednak dają trawę. HAPPY NEW YEARS 2011 !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Noooo , te wzorce, hehe to raczej do zakochania i podrywania !
a talerze z sałatą do kopiowania i wsuwania.
Z Nowym Rokiem Nowa Dieta i Waga. Ot! zadanie. A teraz hop.! Hop. tańczymy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgosiu - niektóre osoby potrzebują weny , inspiracji czy relaksu aby móc pozbierać myśli i coś stworzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.