Facebook Google+ Twitter

Co trzeci gangster w Polsce związany jest ze stolicą

Jak wynika z raportu Centralnego Biura Śledczego co trzeci zatrzymany gangster w 2009 roku miał powiązania z warszawskimi grupami przestępczymi.

Co trzeci gangster zatrzymany w 2009 roku miał powiązania ze stołecznymi grupami przestępczymi. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:VW_T4.jpg&filetimestamp=20070419181800 W 2009 roku oficerowie CBŚ zlikwidowali w stolicy 15 zorganizowanych grup przestępczych.

Aresztowano 596 stołecznych gangsterów. Wpadali także m.in. Ormianie, Kazachowie czy Białorusini, którzy powiązani byli z warszawskimi gangami. Udało się zabezpieczyć 60 kilogramów materiałów wybuchowych oraz 115 kilogramów narkotyków o wartości 7,2 mln zł. To tylko niewielki procent towaru jaki trafia do klientów.

Na celowniku w tym roku jest już 18 gangów, a wśród nich 4 grupy międzynarodowe. Najliczniejsze to tzw. grupa mokotowska (znana m.in. ze ściągania haraczy, handlu narkotykami), gangi wołomińskie (kradzieże aut, narkotyki), grupy ożarowska (wymuszenia, wyłudzenia VAT, narkotyki), markowska (sutenerstwo, wymuszenia, narkotyki).


Źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.