Facebook Google+ Twitter

Co trzeci Islandczyk zastanawia się nad opuszczeniem ojczyzny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 16:41

Nasila się fala emigracyjna z Islandii. Według przeprowadzonych badań, kryzys ekonomiczny sprawił, że co trzeci Islandczyk zastanawia się nad opuszczeniem ojczyzny. Najsilniej tendencje te były widoczne w grupie młodych ludzi w wieku 18 - 24 lata, z których połowa była gotowa emigrować.

Obecnie fakt rosnącej emigracji potwierdzają dane, którymi dysponują firmy transportowe, przewożące dobytek osób opuszczających wyspę. Jak podały islandzkie media, od początku roku do końca marca załadowano na statki 158 kontenerów z taką zawartością. Oznacza to, że kraj, liczący niespełna 320 tysięcy mieszkańców, codziennie opuszcza jedna rodzina.


Zjawisko to nie dotyczy wyłącznie rodowitych mieszkańców wyspy. Islandzki Urząd Pracy informuje, że coraz więcej obywateli innych państw - w tym Polaków - opuszcza wyspę powracając do ojczyzny.

Polacy są najliczniejszą grupą cudzoziemców w tym kraju. Na początku roku Islandię oficjalnie zamieszkiwało nieco ponad 24 tysiące obywateli innych państw. Jedenaście tysięcy posiadało polskie paszporty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.