Facebook Google+ Twitter

Co trzeci Polak ma zobowiązania finansowe. Nie boimy się kryzysu?

Co trzeci Polak ma zobowiązania finansowe - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej. W zeszłym roku taką deklarację złożyło 22 proc. Polaków, co oznacza, że minął już strach związany z kryzysem finansowym, a Polacy coraz chętniej zaciągają kredyty.

Bank PKO BP Oddział I w Rzeszowie / Fot. J-k, www.wikipedia.org - licencja GNU Licencji Wolnej Dokumentacji"Po zapaści z 2009 r., kiedy pensje przestały rosnąć, od wiosny do sierpnia tego roku mieliśmy bardzo niską inflację przy jednoczesnym wzroście wynagrodzeń. Sporo ludzi uznało, że to dobry czas na robienie zakupów i zaciąganie kredytów" – ocenia prof. Maria Drozdowicz-Bieć z SGH.

Co nas zachęca do zaciągania kredytu? Bardzo niskie stopy procentowe, które przekładają się na wysokość rat.

Od stycznia do sierpnia banki udzieliły o 1/3 więcej kredytów hipotecznych, niż rok temu. Z badania jednak wynika, że najczęściej zaciągamy kredyty gotówkowe (72 proc. ankietowanych).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sims
  • Sims
  • 08.11.2010 21:45

Jeśli z rozsądkiem to się zgodzę. Trzeba przyznać że czasem potrafi taka karta poratować przed kredytem, a rozłożenie spłaty jest wygodniejsze niż płatność od razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
  • merlin
  • 07.11.2010 23:22

kartę na święta to najlepiej taką poręczną, na której można co nieco zaoszczędzić, względnie zarobić, jak w tych nowych programach lojalnościowych no i koniecznie z dłuższym okresem spłaty żeby się nie męczyć a móc sobie rozłożyć spłatę, coś koło tego mam w getinie, polecam do sprawdzenia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
samba
  • samba
  • 04.11.2010 19:36

ja sie troche boje, bo nigdy nie mialam karty kredytowej, ale tak pomyslalam ze moze mi sie przydac na swiateczne wydatki

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.11.2010 17:07

Kiedy nasze zobowiązania nie rosną lawinowo, a są spłacane na bieżąco - wszystko jest pod kontrolą. Banki też obecnie pilnują, by nasza zdolność kredytowa nie została zachwiana. Inaczej się ma sytuacja z instytucjami para bankowymi. Te raczej są nastawione na ilość klientów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.