Facebook Google+ Twitter

Co trzecia apteka ma długi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 07:32

W ostatnich miesiącach zostało zamkniętych prawie 200 aptek - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"

Eksperci uważają, że to dopiero początek kłopotów. Choć rynek farmaceutyczny rośnie w siłę, pojedyncze małe apteki coraz słabiej dają sobie radę na rynku. Nie mają bowiem szans konkurując z bogatymi sieciami farmaceutycznymi.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach Stanisław Piechula uważa, że w Polsce jest za dużo aptek. Według obliczeń ekonomistów, jedna apteka powinna przypadać na 4-5 tysięcy osób, tymczasem średnio jedna apteka przypada na 2800 osób.

Eksperci nie wierzą, że problem aptekarzy rozwiążą propozycje resortu zdrowia, aby wprowadzić stałe ceny detaliczne na leki refundowane. Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Bydgoszczy Piotr Chwiałkowski podkreśla, że apteki sieciowe i tak będą mogły proponować duże obniżki na leki nierefundowane. A małe apteki będą wpadały w coraz większe kłopoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

No o to właśnie chodzi , pracują armie specjalistów wokół polityków niejednokrotnie na zasadzie "znajomosci" i mamy tego efekt zamiast poradzić się prawdziwym ekspertom - i mamy efekt domina - beznadziejny polityk ciągnie za sobą beznadziejnego doradcę i koło się zamyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku... to jest temat rzeka...

Najbardziej mnie denerwuje ,ze wprowadzane są zmiany tak jak piszesz- centralnie i już!

A socjalizm się ponoć już skończył- nie da się uszczęśliwić ludzi na siłę.Problem punktów aptecznych to osobna bajka.

Od kilku lat obserwujemy bzdurne ustawy, które potem firmy farmaceutyczne, hurtownie i apteki uczą się skutecznie omijać. To pachnie "pomrocznością jasną " i tylko w tym kraju jest możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto.
Jestem klientką aptek,nie wiem jak one działają wewnętrznie.Ale z punktu widzenia pacjenta ,MA PANI RACJE.
ZAUWAŻYŁAM RÓWNIE ,ZE W MAŁYCH APTEKACH JEST TANIEJ-nie wiem dlaczego tak jest.?Wyobraźcie sobie ,insulina za 1 grosz,magnez za darmo,itd,itd.Kupuję leki w tej samej aptece od lat.Omijam duże apteki ,bojąc się dodatkowych kosztów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem wczoraj był upubliczniony w tv - i kwestia dotyczyła punktów aptecznych - a dlaczego powstał problem , gdyż wprowadzono kolejne zmiany - czyli eksperci coś centralnie wprowadzili - KOLEJNY ABSURD - tak właśnie działa "nepotyzm" w polityce i zatrudnianie "swoich" ekspertów od siódmej bolesci , w naszym kraju panuje zasada że jak sobie ktoś dobrze radzi to się mu utrudnia życie w k.... imieniu dobra pacjęta - nic tylko pacany tam pracują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma pani zdecydowaną rację Pani Elzbieto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak kiedyś , kiedyś Sławo bywało. Teraz nie ma już tego problemu.Naprawdę !


Apteka nawet malutka obroni się po pierwsze fachowością - czy pójdziesz do dużej apteki gdzie za ladą stoi panna, której nie zależy na tym co kupisz tylko czy dużo kupisz? czy też miłą i fachowa farmaceutka, która i doradzi i wytłumaczy albo zaproponuje odpowiednik , których na rynku jest od zatrzęsienia?

po drugie na początku lat 90 kiedy nastąpiła prywatyzacja aptek bardzo wielu aptekarzy - dotąd zatrudnianych przez Państwowy Cefarm , nagle zostało właścicielami doskonale działającego biznesu i pomyliły im się wartości ekonomiczne.

Leki są towarem, za który trzeba płacić i zamawiać je nie pod promocje, z których korzyść ma czasami wyłącznie farmaceuta- tylko zgodnie z zasadami logistyki.


Apteka posiada magię autorytetu. Człowiek , który jest chory uważnie słucha co mu się sprzedaje, ma wiele pytań. Mam zaprzyjaźnione apteki, które mówią, ze pamiętają nawet co niektórzy Pacjenci kupowali, znają ich problemy , schorzenia.
Moi sąsiedzi kupują leki w pewnej również i mojej ulubionej aptece bo jej właściciel nie odeśle ich z kwitkiem do innej tylko znajdzie "spod ziemi" i zadzwoni nawet po 23.00 z informacją czy jest lek.

I na to my Pacjenci i klienci zwracajmy uwagę , a nie bierzmy udziału w medialnym szumie.

Drażni mnie Pan Piechula wygłaszaniem takich przesłań. Wystarczy wrzucić sobie jego nazwisko na necie i zobaczyć ile płomiennych apeli już wystosował do narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 13:15

gdyby apteki nie były dochodowe to by nie "rosły" jak grzyby po deszczu, widocznie jest ich za dużo i zaczyna działać prawo popytu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bzdura Sławo .....Jedna wielka bzdura-refundacja jest składana przez apteki 2 x w miesiącu do 15 i na koniec miesiąca, i jest wypłacana REGULARNIE... Wybacz - ale siedzę w tym interesie już 15 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

sęk w tym,ze jeśli Apteką zarządza ktoś, kto zna przynajmniej podstawy ekonomii to warunki od producentów i hurtowni są takie ze spokojnie można prowadzić firmę.

Trzeba tylko rozsądnie zarządzać pieniędzmi i mieć świadomość czym się rózni WPŁYW gotówki od ZYSKU

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 12:42

Właśnie rozmawiałem z moją Mamą, która jest od 38 lat farmaceutką. Okazuje się, że kierowniczki aptek (bo głównie są to właścicielki aptek, biznesmenki....), wolą mieć pieniądze "w kieszeni", niż spłacać należności hurtowniom!!! I stąd te - rzekome - długi..... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.