Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30790 miejsce

Co twój dom, ubranie, otoczenie mówi o tobie

Wizerunek człowieka, a także otoczenie, w którym funkcjonuje, to jego wizytówka. Któż z nas patrząc na małego pieska otoczonego gromadką równie milusińskich towarzyszy nie pomyśli: "ojej, jaki słodki", nie jest istotny fakt, że ów piesek gryzie.

W życiu codziennym zazwyczaj kierujemy się pierwszym wrażeniem. Poznając nową osobę przede wszystkim zwracamy uwagę na jej wygląd, dopiero później zagłębiamy się w tajniki intelektu. Obecnie ukształtował się trend, iż właściwy wizerunek to swoista recepta na sukces. Idąc tym tokiem można stwierdzić, że od kreacji własnej osoby zależy to, jakimi ludźmi jesteśmy. Ile razy na firmowych korytarzach słyszymy dyskusje na temat nowych mebli, samochodu, czy wspanialej wycieczki, na której był nasz współpracownik. Można więc stwierdzić, iż to w co się ubieramy, a także gdzie i z kim bywamy buduje pogląd o nas.

"Impreza tylko na zaproszenia", "selekcja" to zwroty, które na dobre funkcjonują dziś w społeczeństwie. Wizyta w modnym lokalu to prestiż, na który zasługują nieliczni. Zasługują, bo… i koło się zamyka. Coraz większa grupa osób za główny cel stawia sobie bycie "trendy", bo tylko dzięki temu zyskują możliwość funkcjonowania w "lepszym świecie". Kawa u znajomych oczywiście, ale tylko i wyłącznie w markowej filiżance oraz towarzystwie kogoś równie "wartościowego". Tak więc idealny wizerunek to nie tylko my sami, ale także wszystko, co nas otacza.

Biznes to biznes, a mechanizm ten sam... Kierując się przekonaniem "jak cię widzą tak cię piszą" specjaliści od marketingu stosują szereg technik, by stworzyć jak najbardziej idealny obraz firmy, instytucji czy też polityka. Zjawisko to określane jest efektem aureoli, czyli tak zwanego pozytywnego pierwszego wrażenia, które rzutuje na dalszym postrzeganiu danego podmiotu. Każda najmniejsza prezentacja polityka to swoista reklama. Szczegóły dopracowane są z jak największa starannością. Idealny dom, rodzina, znajomi, a wszystko po to, by stworzyć pozytywny obraz.

Stwierdzić więc można, iż codzienność to pasmo ciągłych starań o jak najlepszą pozycję na "top liście". Teatr, w którym gramy główne role. Dobór statystów, a także scenografia to istotne elementy, które wpływają na odbiór sztuki zwanej życiem. Jak będzie wyglądał scenariusz zależy od każdego z nas...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.