Facebook Google+ Twitter

Co uczestnicy sądzą o Światowym Forum Mediów Polonijnych?

Wśród dziennikarzy polonijnych przeprowadziłem sondę zadając im pytanie: czym dla ciebie jest Światowe Forum Mediów Polonijnych? Odpowiedzi, jakie otrzymałem są bardzo ciekawe.

Plakat XX Światowego Forum Mediów Polonijnych Małopolska - Podkarpacie "Tarnów-Kraków-Rzeszów-Warszawa" / Fot. Iwona SurmanElena Pumnea (Mołdawia): Od 2008 r. mam zaszczyt reprezentować na Forum miesięcznik polonijny „Jutrzenka” ukazujący się w Mołdawii od 1996 r. Już na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami zrozumiałam, że na tym się nie skończy. No i tak się stało! Tak jak wielu innych, Forum wciągnęło mnie na dobre. A przyczyniło się do tego powstanie w 2008 r. „Koła Młodych”. Jest to młode pokolenie dziennikarzy polonijnych. Jego skład, oprócz kilku najwytrwalszych osób, do których mam niezwykłą przyjemność się zaliczać, co roku się zmienia w zależności od tego, czy przyjeżdżają nowi młodzi ludzie oraz czy „starym” udaje się znowu przyjechać.

Większość uczestników wspomina chwile spędzone na Forum bardzo miło. Każdy w tym czasie ma duszę jak otwarta książka. Inni mogą do tej książki zajrzeć i napisać w niej własny rozdział. Koło Młodych swój rozdział pisze już 4-ty rok i jest to jak roman-fleuve: tyle wydarzeń, wrażeń, emocji. Ciąg dalszy rozdziału, a może kolejny tom, już za rok, jeśli nie na Forum, to na pewno z jakiejś innej okazji. Bo tak już będzie, jesteśmy związani tymi więziami forumowymi i nie ma odwrotu.

To niesamowite jak człowiek potrafi przywiązać się do drugiego człowieka w tak krótkim czasie (zupełnie jak na koloniach), ale nic dziwnego, ponieważ na Forum panują doskonałe do tego warunki: otwartość, serdeczność, brak natłoku codziennych spraw. Możesz kilka lat mieszkać w bloku, a nie znać nawet najbliższych sąsiadów. Każdy siedzi zamknięty w swojej skorupce i boi się wyjrzeć, już nie wspomnę o tym, żeby się z kimś zaprzyjaźnić... W naszym przypadku, pomimo to, że widujemy się zaledwie przez tydzień w roku, mam wrażenie, że znamy się od lat (czujecie to?)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.