Facebook Google+ Twitter

Co ustalili koalicjanci?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-24 21:18

Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. W czasie rozmów poruszono temat reformy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, ustawy metropolitalnej oraz jednomandatowych okręgów wyborczych.

W sprawie reformy KRUS Premier Tusk powiedział, że mimo odmiennych stanowisk, obu partiom koalicyjnym uda się wypracować porozumienie. W pierwszym rzędzie składkę będą płacić najlepiej zarabiający rolnicy.
Ponadto obie partie mają zamiar wspólnie pracować nad poprawą polskiego prawa. Rząd będzie reformować różne systemy, np. system emerytalny. Koalicjanci są zdeterminowani, by stworzyć powszechny system ubezpieczeń także na wsi, ale w taki sposób, by nikogo on nie obciążał.

Koalicjanci zgodnie stwierdzili, że nie będą dążyć do zmiany ordynacji wyborczej do Europarlamentu, ponieważ jest na to zbyt mało czasu.

Podczas spotkania poruszona została również sprawa ustawy metropolitalnej. Koalicjanci postanowili, że należy wypracować takie rozwiązania, które umożliwią rozwój nie tylko metropoliom, ale także wsiom i powiatom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.