Facebook Google+ Twitter

Co w grupie A piszczy? Kobieta i rankingi

Przed Euro ekipy rozgrywały swoje ostatnie, sprawdzające ich możliwości mecze towarzyskie. Polacy jak do tej pory skromnie, ale wygrywali. Pokonaliśmy zarówno Słowację jak i Łotwę (oba mecze 1-0). Dziś sprawdzimy się w meczu z Andorą.

 / Fot. Wiadomości24Naszym pierwszym przeciwnikiem w rywalizacjach Euro 2012 będą Grecy, którzy mecz ze Słowenią zremisowali (1:1), natomiast z Armenią wygrali zdobywając jedynego gola w meczu.

Drugim przeciwnikiem będą Rosjanie, którzy oba mecze towarzyskie mogą zaliczyć do udanych. Z Urugwajem, co prawda zremisowali (1:1), ale już z Włochami wygrali do zera, zdobywając aż trzy gole.

Ostatnim grupowym rywalem biało-czerwonych będą południowi sąsiedzi Czesi. Ekipa Michala Bilka wygrała 2:1 spotkanie z Izraelem oraz przegrała 1:2 spotkanie z Węgrami.

Zapewne żadna z kobiet nie liczy na wygranie Euro przez reprezentację biało-czerwonych, ale patrząc na to, jak nasi grupowi rywale radzili sobie w meczach towarzyskich, można liczyć na wyjście w grupy. W chwili obecnej Polska zajmuje 65. lokatę w rankingu FIFA. Nasi przeciwnicy grupowi są sytuowani na miejscach 11. Rosja, 14. Grecja, zaś na miejscu 26. plasują się Czesi. W spotkaniach towarzyskich Polakom przyszło grać z 34. Słowacją oraz 74. Łotwą. Andora natomiast sklasyfikowana została na odległej 205. pozycji. Już od chwili poznania towarzyskich przeciwników biało-czerwonych, nie ustają spekulacje jak wysoko pokonamy zespół Andory.

Wróćmy jednak do króciutkiej analizy Greków. Otóż zremisowali z zespołem plasującym się zaledwie 2 lokaty niżej w rankingu FIFA, przegrali natomiast zespołem z miejsca 35. Można więc powiedzieć, iż choć raz przyszło im zostać mistrzem Europy, teraz tytuł ten raczej im nie przypadnie.

Zespół Sbornej zremisował z wysoko plasującym się Urugwajem (3) oraz wygrał z oczko słabszymi Włochami, co zapewne świadczyć może o ich sile i umiejętnościach.

Czesi pokonali zespół 58. w rankingu oraz w ostatniej chwili dali sobie wydrzeć remis w meczu z Madziarami (35). Przyszło im więc zagrać z zespołami słabszymi, a uzyskane wyniki niewiele mówią o samym zespole, który jeszcze w roku 2004 był bardzo wysoko w MŚ.

Co dają nam rankingi?

Otóż zestawienia te pozwalają zorientować się w sile reprezentacji, ale musimy mieć na uwadze, że do przewidzenia wygranej czy remisu, nie wystarczą nam zestawienia FIFA czy jakiekolwiek inne. Ważne będą także składy, jakie selekcjonerzy wystawili do rozgrywania meczy towarzyskich. Dla jednych mecze te są prawdziwymi sprawdzianami, które pozwoliły wyselekcjonować drużynę, która pojedzie na Euro. Inni pewni swej ekipy wystawiają zawodników słabszych i średnich (o ile takich zawodników posiadają w już wybranej kadrze), dla pewnego rodzaju rozgrzania się przed spotkaniami właściwymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Radek Płoński
  • Radek Płoński
  • 04.06.2012 09:59

No właśnie...tekst Panie 2424 (elegancko zostałeś Pan ochrzczony) autorka pisze do kobiecej reprezentacji nieprawdaż? Jak wiemy nieduża ich liczba rozumie czym są te wszystkie rzuty, spalone itd. tym samym nie do końca rozumują się we wszelakich rankingach. Jeśli już mają w ręku jakiś ranking to od razu chcą na jego podstawie wyłonić najlepszą ekipę. Oczywiście nie każda z pań tak czyni, troszkę celowo przejaskrawiam.Pani Katarzyna natomiast w prostych słowach (i badrdzo fajnie) pokazała, że takie rankingi nie wiele dają, bo przecież Rosja pokonała zespół będący na najniższym miejscu podium, choć sama jest na 11 miejscu, Polacy natomiast wygrali jedynie 1 golem z ekipą słabszą o jakieś 10lokat...biorąc pod uwagę powinni wygrać wyżej, z Andorą względem rankingów...oj jakieś 12-0 można było zrobić.Podobnie jak kiedyś z Azerami wkopaliśmy bodaj 8bramek w tym kilka goli o mały włos...Ciekawy temat!Prosto, na tacy podany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
2424
  • 2424
  • 04.06.2012 00:03

Mizerniutki tekst. Tekścik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska-Andora 4-0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.