Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13167 miejsce

Co w Opolskim Oddziale Związku Literatów Polskich?

Na plenarnym zebraniu Opolskiego Oddziału ZLP 19 stycznia 2011 roku dokonano wyboru delegatów na Zjazd Literatów w Warszawie (maj).

Opolski Oddział reprezentować będą na zjeździe poeci: Zygmunt Dmochowski, Wiesław Malicki i Władysław Żołnowski.

Zygmunt Dmochowski / Fot. Karol Szmagalski

Dmochowski Zygmunt Stefan

Dla nestora opolskich poetów Zygmunta Dmochowskiego będzie to kolejny mandat delegata. Był delegatem Opolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich na trzech kolejnych Zjazdach Literatów w Warszawie (XXVI-XXVIII). W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył pisarza medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej . 10 stycznia 2011 roku Zygmunt Dmochowski ukończył 80 lat. Zastanawia się nad wierszem, który byłby metaforą jego życia. Taką metaforę poetycką swego żywota podyktuje mi niebawem. W dorobku twórczym ma: dwanaście tomów wierszy, trzy poematy, dwie powieści, epigramy, formy dramatyczne i publicystykę literacką. Jego utwory drukowane są w wielu periodykach w Polsce i Czechach. Urodził się w Ciechocinku, tu się uczył, tu miał i ma wielu przyjaciół. Przez dwanaście lat uczył języka polskiego w liceum w Radziejowie, miasteczku w sercu Kujaw. Potem życie rzuciło go do Opola. Mieszka tam ponad 40 lat i przesiąkł tym miastem równie głęboko, jak Kujawami. Do poezji przeszedł z rzeźby. Zygmunt Dmochowski był sekretarzem opolskiego oddziału Związku Literatów Polskich przez trzy kadencje. Ma bardzo bogaty biogram.
Więcej:

Z.DmochowskiZ.Dmochowski

Władysław Żołnowski - debiutował jako autor wspomnień w miesięczniku Semper Fidelis w 1990 roku. Jako poeta debiutował w 1994 roku na łamach "Kresów Literackich". Publikował swoje utwory w "Stronach", "W drodze", "Kresach Literackich", "My na Wschodzie". Do tej pory ukazały się: Niebo i piekło mojej ziemi i inne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.