Facebook Google+ Twitter

Co w Polsce najgorzej funkcjonuje?

Odpowiem na samym wstępie, żeby nikt mnie nie ubiegł. Władza! Moi Drodzy! Władza! To jest nasze polskie, „ognisko zapalne pnia mózgowego”. Tam jest źródło tego cholernego „stwardnienia rozsianego”, które w organizmie Polski dokonało spustoszenia.

 / Fot. Wiadomości24Człowiek jest – niby – istotą rozumną. Poddany jednak odpowiedniej „obróbce” jest w stanie szkodzić samemu sobie. Wciskane obywatelowi, przez władzę „prawdy” mogą się wydawać tak przekonywujące, że w konsekwencji prowadzą do uwierzenia władzy i tym samym do uznania fałszu za prawdę. Po „transformacji” ustrojowej wmówiono Polakom, że wszystko z PRL jest szkodliwe dla Wolnej Polski. Trzeba to zniszczyć – przekonywano. – Dzisiaj po całym PRL-owskim potencjale gospodarczym, jeśli cokolwiek jeszcze zostało, to w moim odczuciu nie więcej jak 10 procent. „Poszły z dymem płomiennych myśli” naszych władz wszystkie niemal duże przedsiębiorstwa – cały przemysł stoczniowy, samochodowy, kolejowy, kontenerowy, włókienniczy itd.

Wszędzie, na całym świecie są utrzymywane duże firmy, jako że ich wydajność jest nie porównywalnie wyższa od małych. U nas polscy politycy, a już najbardziej ci rodem z Unii Wolności i jej krewniaczki Platformy Obywatelskiej, nie wiem czym się kierowali i co wzięli sobie za cel, ale wbrew zdrowemu rozsądkowi – „wygnietli”, jak już wspomniałem większość dużych, liczących się na rynku przedsiębiorstw, wciskając ludziom o ich nierentowności i przynoszeniu strat.

Politycy innych państw – nie będę przywoływał których – potrafią załatwiać kontrakty i to na dużą skalę. Nasi, jak napisał jeden z czytelników w Kurierze Szczecińskim, potrafią z wizyt zagranicznych przywieźć, co najwyżej fotografię. Nie przyszło im do głowy, żeby zamiast likwidacji załatwić dużym firmom kontrakt.

Ostatnio najbardziej wyrazistym posunięciem uświadamiającym Polakom, jak „bardzo rząd Platformy Obywatelskiej interesuje się polską gospodarką”, jest przeniesienie programu „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego na „północ”. (Całe szczęście, że nie tę geograficzną) Program ten jest chyba najbardziej pobudzającym do myślenia programem w Telewizji Polskiej. Ale jak widać myślenie premierowi, szczególnie nie jest na rękę. On lubi ślepe posłuszeństwo.

Do czego jeszcze posuną się politycy Platformy w „gospodarowaniu” naszym krajem, naszą Ojczyzną? Czy jeszcze komuś przychodzą do głowy takie i podobne pytania?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Piotrek! Poza prawdą nic w niej nadzwyczajnego nie ma. Gdybyśmy mieli dobrą władzę i wzięli się za robotę, to Polska - gospodarczo - stałaby na czele Europy. Żaden kraj nie ma tak dobrego usytuowania i tylu zasobów naturalnych, jak Polska. Sam zobacz co my z tego wykorzystujemy? Po lekturze komentarzy zwolenników opcji rządzącej nabieram coraz mocniejszego przekonania, że Polska stacza się po równi pochyłej w dół. Tego, co piszą w komentarzach , na pewno nie piszą polscy patrioci - jestem pewien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie! Zajawkę muszę wykuć na pamięć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jotka
  • Jotka
  • 17.01.2011 07:51

Z innej beczki:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;przyjal;pakiet;kluski,157,0,245661.html
Rząd przyjał pakiet Kluski - ..."Premier Kaczyński powiedział, że dzięki nowym przepisom Polska może stać się państwem bardziej przyjaznym obywatelowi. Zaznaczył przy tym, że w najbliższej przyszłości będą podejmowane kolejne kroki odnoszące się do innych dziedzin gospodarki, takich jak prawo budowlane czy inwestycje. "...

Głos w dyskusji:

2007-06-05 15:37:46 | jeddd
A zacznijmy od tego kiedy będą to wprowadzać ???
Dodając jeszcze to, że podobny plan został zatwierdzony
przez SLD jeszcze (za Hausnera) i miał obowiązywać od 1
sycznia 2007, no ale oczywiście teczki były ważniejsze i
nic nie zmieniono mimo obowiązującej ustawy.
Pakiet kluski ma dołożone kilka niepotrzebnych rzeczy,
których u Hausnera nie było. A tak naprawdę nie jest
niczym nowym tylko ma ukryć fakt, że PiS nie dotrzymał
terminów zapisanych w ustawach i teraz zostały one
przedłużone. A później będzie się mówić, że to zasługa
kaczek....


I tak to sie kręci, narzekamy na kazdy rząd, poniewaz pod władzą kolejnych przepisów wytwarza sie inna elita władzy/pieniądza, a bieda obejmuje inne grupy społeczne.
Panta rhei kai ouden menei.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Antosiu, polityczne wyrobienie większości Polaków, najlepiej będzie zrozumiałe, gdy Ci pokażę na przykładzie. W rozmowie ze znajomą omawiamy Katastrofę Smoleńską. Mówię jaj, że w moim odczuciu mogła ona wyniknąć na skutek nie "podania ręki" załodze samolotu przez obsługę lotniska w chwili, gdy tej ręki załoga potrzebowała. Co ty pieprzysz - odpaliła mi. To ten "Kaczor" wymusił na pilotach. To jego się bali. Z raportu wynikało to czarno na białym, że to jego wina.
Co z tego wynika? Jakie to ma powiązania z wyborem władzy. Ano takie, że wielu Polaków bardziej uwierzy - nawet obcemu - niż swojemu. To jest kwestia urobienia gruntu. Jeśli społeczności się będzie wmawiać z wszystkich stron, że kontrkandydat jest wichrzycielem, siewcą niezgody a do tego, obrzydzi się jego cechy osobowe, to społeczność, nie tylko, że nie będzie na niego głosować, ale nawet gdy zginie śmiercią tragiczną - nie będzie go żałowała. Polacy według mnie są "materiałem" dającym się stosunkowo łatwo przekonać. Przekonani są do szkodliwości innych partii niż PO i nic na to nie poradzimy. Kiedyś jeden z publicystów "Rzeczpospolitej" powiedział: im PO robi bardziej niepopularne kroki, tym bardziej staje się popularna. Nie jestem pewny, czy jest to dosłowne, ale miało taki wydźwięk. To jest swego rodzaju polityczny fenomen, nie do zrozumienia, jak każdy fenomen. Jeszcze Ci powiem o opinii znajomego (wykształcenie wyższe). Prezydent Kaczyński był najgorszym prezydentem. Dlaczego - pytam. Bo miał najniższe notowania ze wszystkich prezydentów. Czy to Ci wystarczy, do zrozumienia politycznego Polaków wyrobienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2011 21:13

Piszesz Tadziu, że wszystkiemu winna jest władza... Nie sadzisz, że to właśnie my wybieramy taką nie inną władzę, to my zgadzamy się pracować za najniższe stawki, to my pracujemy na czarno, itd. Długo by jeszcze wymieniać. Najwyższy czas otrząsnąć się i nie dać się ogłupiać mediom i zakłamanym politykom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy jak "czytacz" mają dodrze.
Innych o przywalanie posądzają.
Sami - być może - przewałki uprawiają.
Uważają - jak się świnię podrzuci innemu,
To nikt nic złego, nie powie przeciw niemu.
Już powiedziałem - mnie nie chodzi o dokładanie,
Tylko o poprawne władzy sprawowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
  • czytacz
  • 16.01.2011 19:18

Ot w głowach malkontentom się poprzewracało. Co zdanie to nieprawda i bzdety. Byle przywalić!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz myślę, że pani Jotka wielokrotnie dawała wyraz swoim przekonaniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie(i) Jotka!
Powiedzżę coś jeszcze na temat widzenia Polski - swego.
Niech zobaczę co masz do powiedzenia dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz zgadzam się z wieloma Twoimi poglądami. Prawdą jest, że w Polsce maleje liczba dużych firm. Te, które jeszcze istnieją, funkcjonują w oparciu o obcy kapitał. Jako taki poziom gospodarki utrzymują małe firmy, często rodzinne, one też zmniejszają procent bezrobocia. Jednak wzrastające koszty pracy powodują, że właściciele tych firm redukują zatrudnienie. Małe i średnie firmy to najczęściej polski kapitał. Przykładem złego gospodarowania jest choćby Stocznia szczecińska. Został opracowany doskonały program naprawczy, ale nikogo to nie interesowało. Nasi politycy są zainteresowani własnymi portfelami.
Właściciel firmy, za pieniądze którego, stworzono miejsca pracy, ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi wg własnego uznania. Mogą je przeznaczyć nawet na własne dzieci. Ci, którzy leżą do góry brzuchem na egzotycznych plażach stanowią znikomy procent tych, którzy żyją w tym kraju z zasiłku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.