Facebook Google+ Twitter

Co w szczecińskiej kulturze piszczy...

W najbliższym czasie w światku szczecińskiej kulturze czeka nas kilka ciekawych wydarzeń: wizyta Stefano Terrazzino, festiwal w Greifswaldzie, na koniec zaś wystawa architektów z Dublina. Więcej w artykule!

logo / Fot. materiał informacyjnyPomiędzy 19 a 4 grudnia w Greifswaldzie po raz 13. będzie miał miejsce festiwal "polenmARkT". Jak co roku jego repertuar będzie bogaty. Szczecińskimi akcentami będą: występ Krzysztof Kołłątaj Trio, wykład prof. dr Jana Piskorskiego o pamięci narodowej oraz spotkanie z dr Janem Musekamp, który zaprezentuje książkę Pomiędzy Stettinem do Szczecinem - metamorfozy miasta między 1945 a 2005 rokiem. Biblioteka miejska, muzeum, dom kultury alternatywnej, uniwersytet, schronisko młodzieżowe, centrum literatury na Pomorzu Przednim oraz kluby studenckie, kina i teatry w Greifswaldzie - te wszystkie miejsca na dwa tygodnie będą tętnić polską kulturą.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby w niemieckim regionie granicznym, gdzie Polska nadal jest dość egzotycznym i bardzo słabo znanym krajem, wykreować ambitną i intrygującą wizytówkę Polski. Stanowczo odżegnujemy się od tradycyjnego niekorzystnego wizerunku na rzecz awangardy, eksperymentu, świeżości, humoru oraz otwartości na świat - mówi Agata Wiśniewska-Schmidt jedna z osób organizujących festiwal.

logo / Fot. materiał informacyjnySzczeciński dwumiesięcznik literacki Pogranicza (we współpracy z Instytutem Polonistyki i Kulturoznawstwa US, Kołem Naukowym Gender US, Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Teatrem Małym) zaprasza na cykl praktycznych spotkań skierowanych do miłośników literatury, teatru oraz filmu. Dwutygodniowy cykl warsztatów rozpoczął się od spotkania z Igorem Stokfiszewskim (przez wiele lat był redaktorem działu literackiego magazynu Ha!art, a od 4 lat jest związany z Krytyką Polityczną).

Kolejne spotkania będą miały miejsce: 16.11 z Izabelą Filipiak (Twórcze pisanie. Historie poszukiwane) w Teatr Mały, ul. Bogusława 6 o godzinie 17oraz 26.11 z Piotrem Mareckim (Literacki restart polskiego kina) ZCDN, ul. Sowińskiego 68 od godziny 10:30. Wstęp wolny.

. / Fot. materiał informacyjnyZnany z programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami tancerz Stefano Terrazzino będzie jednym z prowadzących I Szczecińskich Warsztatów Tanecznych. W dniach 21-22 listopada odbędą się one na terenie Akademii Morskiej. Będzie on jednym z trzech instruktorów, którzy poprowadzą te dwudniowe szczecińskie warsztaty taneczne. Zostały one podzielone na cztery grupy zaawansowania i są skierowane do różnych grup wiekowych: dzieci (5-10 lat), młodzież (11-16 lat) oraz młodzież starsza oraz dorośli (od 17 roku wzwyż).

-Zaproszenie kierujemy do wszystkich bez wyjątku: małych i dużych, młodych i troszkę mniej młodych; tańczących i nie tańczących; zaawansowanych i początkujących - zachęcają organizatorzy.

Cena: 200zł (dwa dni zajęć blok 12-godzinny), 70zł (jedne wybrane zajęcia 1,5 godziny). Zapisy (do 19.11) i informacje: Tel. 513087151.

logo / Fot. materiał informacyjnyW marcu tego roku studenci z Dublina odwiedzili Szczecin, gdzie po spotkaniach z animatorami ESK, architektami z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT oraz konserwatorem zabytków, mieli sformułować własny program budynku i zlokalizować go na wspomnianym terenie. Po powrocie do Dublina studenci mieli 1,5 miesiąca na zaprojektowanie swojego obiektu. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę w siedzibie SZCZECIN 2016 (Al. Wojska Polskiego 90) odbędzie się otwarcie wystawy Cultureline. Wernisaż: 20.11, godz. 18:00, wystawa jest czynna do 31.11. Wstęp bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Artykuł zawiera wiele interesujących informacji. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.