Facebook Google+ Twitter

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 10

W Londynie koniecznie odwiedzić trzeba przynajmniej jeden z niezliczonych pubów. Puby przez wieki były miejscem, w którym spotykali się przyjaciele i znajomi, aby świętować i spędzać wspólnie czas, popijać piwo i grać w rozmaite gry.

Pub Camden Town w Londynie / Fot. A. Leroux, Creative Commons, http://en.wikipedia.org/wiki/File:PubCamdenTown.jpgGeneralnie rozróżnić można dwa rodzaju pubów: tied houses są własnością konkretnego browaru i sprzedają wyłącznie jego produkty, natomiast w tzw. free houses serwowany jest ogromny wybór piw pochodzących z różnych browarów. Po dzień dzisiejszy funkcjonują także, choć nielicznie, brewery pubs, w których podaje się piwo ważone na potrzeby lokalu. Większość pubów składa się z kilku sal. W public bar siada się przy kontuarze na stołkach barowych. Saloon bar jest przytulniejszy i na ogół cichszy. W niektórych lokalach istnieją także family romms, czyli sale, w których alkohol nie jest sprzedawany i w których mogą przebywać dzieci poniżej 14 roku życia, o ile znajdują się pod opieką dorosłych. Ceny w londyńskich pubach są bardzo zróżnicowane. Za kufel piwa z beczki zapłacić trzeba około 2,5 funta. Oczywiście zabronione jest sprzedawanie alkoholu nieletnim.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPub grub / Fot. S. Whitton, GNU, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pub_grub.jpgOprócz piwa, mocniejszych alkoholi i napojów bezalkoholowych, w pubach serwowane są także przekąski, a czasami także dania lunchowe (np. słynne "jadło oracza" - ploughman's lunch) i obiadowe, określane żartobliwie jako pub grub ("pubowe żarcie"). Wiele czasu w pubach spędzają amatorzy gier, którzy grają w durts, czyli popularne rzutki, bar billiards (specjalną odmianę bilardu) oraz gry planszowe, takie jak na przykład nine men's morris, czyli młynek. W wielu lokalach są nowoczesne automaty do gier, a miłośnicy muzyki mają niekiedy okazję posłuchać koncertów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

literówka: darts, nie "durts"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Londynie nie puby mają niesamowity klimat!
Dniem "imprezowym" w Londynie jest zawsze czwartek - wtedy restauracje, puby i kluby są otwarte najdłużej, w niedzielę zaś zamyka się je bardzo szybko. Tak przynajmniej było kilka lat temu:)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.