Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7905 miejsce

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 2

Wiesz już, na którym z czterech lotnisk wyląduje Twój samolot? Pora więc zastanowić się, jakim środkiem transportu dojechać do centrum, ile kosztować może taki przejazd i jak długo trwa?

Heathrow Airport - terminal / Fot. en.wikipedia.orgSamoloty dużych linii lotniczych najczęściej lądują na lotnisku Heathrow, które swoją drogą jest jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie. Lotnisko i centrum Londynu dzielą 24 kilometry. Środków transportu do wyboru mamy kilka: autobus, pociąg, metro lub taksówka. Autobusy, które kursują pomiędzy portem lotniczym a Londynem, obsługiwane są przez firmę National Express Airport. Pojazdy podstawiane są przy dwóch głównych przystankach autobusowych oraz przy terminalach. Koszt biletu w jedną stronę to około 10 funtów. Bilet można nabyć u kierowcy lub w automacie. Ze stacji Heathrow Express co 15 minut odjeżdżają pociągi. Podróż do stacji Paddington trwa niecałe 20 minut. Bilety kupić można w automatach lub w specjalnych okienkach na stacji, a koszt w jedną stronę to około 14 funtów.

Do centrum miasta dostać się można także londyńskim metrem. Z portu lotniczego Heathrow prowadzi Piccadilly Line. Ten środek komunikacji jest bardzo wygodny, ponieważ na stacjach znajdujących się na trasie, możemy przesiąść się do innych linii metra, którymi dojechać można do innych części Londynu. Bilet kosztuje około 5 funtów. Za podróż taksówką zapłacić trzeba od 35 do 50 funtów, a czas dojazdu do centrum trwa 45-60 minut.

Pociąg na stacji Luton Airport Parkway / Fot. en.wikipedia.orgLotnisko Luton oddalone jest od miasta o około 50 km, lecz do stolicy Wielkiej Brytanii można łatwo dotrzeć koleją, autobusem, taksówką. Stałe połączenia ze stacją Luton Airport Parkway zapewnia bezpłatny autobus wahadłowy (przejazd trwa około 10 minut). Regularnie kursujące pociągi pokonują trasę do Londynu w niecałe 30 minut. Połączenia obsługiwane są przez linie Thameslink oraz Midland Mainline. Bilet w jedną stronę kosztuje około 10 funtów. Bezpośrednie połączenia między lotniskiem a centrum Londynu zapewniają także autobusy linii Green Line 757, autobusy National Express Airport oraz minibusy easyBus. Koszt przejazdu to także około 10 funtów. Stanowiska przyjazdów i odjazdów znajdują się przed budynkiem terminalu. Ponadto do centrum dojechać można taksówką. Przejazdy na tej trasie obsługują firmy: Alpha Taxis, CABCO Taxis oraz Blueback.

Pociąg Gatwick Express / Fot. en.wikipedia.orgLotnisko Gatwick położone jest 46 km na południe od centrum Londynu. Podróż do miasta autobusem National Express trwa około 90 minut i kosztuje 7 funtów. Linie kolejowe Gatwick Express oferuja szybkie, bezpośrednie połączenie między lotniskiem Gatwick a stacją London Victoria. Czas podróży to około pół godziny, ponieważ pociągi nie zatrzymują się po drodze na żadnej stacji. W tym przypadku za bilet w jedną stronę zapłacić trzeba około 14 funtów. Innym możliwym środkiem transportu są pociągi Southern. Podróż do stacji London Victoria trwa średnio 35 minut i kosztuje 9 funtów. Oficjalnym przewoźnikiem taksówkowym na Gatwick jest firma Checker Cars. Przejazd do centrum trwa od 30 do 60 minut i kosztuje około 80 funtów.

Stansted Airport - wnętrze terminalu / Fot. en.wikipedia.orgPort lotniczy Stansted jest czwartym co do wielkości lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Usytuowany jest 48 km od Londynu. Najszybszym sposobem dostania się do centrum jest skorzystanie ze Stansted Express. Pociągi odjeżdżają co 15 minut, a podróż do stacji docelowej, którą jest Liverpool Station trwa średnio 45 minut i kosztuje około 15 funtów. Do Londynu dojedziemy także autobusem National Express Airport, co kosztowało będzie 10 funtów.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 5

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 4

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 3

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najwazniejsza rada dla Polakow z kraju-trzymac sie od Polakow z daleka beda mieli okazje to Cie sprzdadza bez skrupulow jak to bylo w moim wypadku.Wystarczy wrzucic do google moje imie i nazwisko


Czytaj wiecej: link
Pozdrawiam
00447985284791
technik888@gazeta.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.