Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7645 miejsce

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Część 4

Kiedy już dojedziemy z lotniska do Londynu, pora rozejrzeć się za miejscem zakwaterowania. Stolica Wielkiej Brytanii oferuje zakwaterowanie dla każdego, od namiotów po luksusowe hotele.

W Londynie, jak w każdej europejskiej stolicy, istnieje bardzo wiele możliwości zakwaterowania. W zależności od potrzeb, długości pobytu i oczywiście zasobności portfela zdecydować się można na luksusowy hotel, tani hotelik, zamieszkać w hostelu dla młodzieży lub rozbić namiot na kempingu. Londyn należy jednak do grona najdroższych stolic Europy i za godziwe zakwaterowanie trzeba słono zapłacić.

Ibis - logo / Fot. en.wikipedia.orgHotele

Hotele oferują zazwyczaj wyższe standardy zakwaterowania, ale w parze z jakością idą wysokie ceny - mało kogo stać na dłuższy pobyt w londyńskim hotelu. Ceny noclegów są bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od liczby gwiazdek, lecz także od strefy, w której znajduje się hotel. W dwu- lub trzygwiazdkowych hotelach ceny zaczynają się od 50 funtów za dobę, jednak przy wcześniejszej rezerwacji otrzymać można znaczną zniżkę. Wcześniejszej rezerwacji dokonać można np. przez internet za pośrednictwem stron: www.priceline.com oraz www.travelodge.co.uk. Hotele bardzo często wymagają wpłacenia zaliczki. Przy wynajmowaniu dwuosobowego pokoju w strefie 1 trzeba się liczyć w kosztem rzędu 80 funtów od osoby za dzień. W strefie 2 i 3 koszty spadają średnio o połowę. Im dalsza strefa, tym ceny za miejsce są niższe, czasami schodzą nawet do 20 funtów. W Londynie działają oczywiście hotele międzynarodowych sieci (np. Ibis) gwarantujących jakość świadczonych usług. Hotele rozproszone są po całym Londynie, jednak w niektórych rejonach miasta jest ich szczególnie dużo. W centrum Londynu pokoju najlepiej szukać w dzielnicach: Bloomsbury, Paddington, Westminster, Kensington i okolicach stacji Earls Court. Wiele hoteli skoncentrowanych jest także w okolicy stacji Victoria, w dzielnicy Bayswater oraz West End. Przy dokonywaniu rezerwacji należy się upewnić, co wliczone jest w podaną cenę. Pokój należy zwolnić zazwyczaj do południa w dniu wyjazdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.